KAF DAĞI'NI AŞAN EZGİLER
![KAF DAĞI'NI AŞAN EZGİLER](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/kaf-dagini-asan-ezgiler-9.jpg)
21 Eylül 2018, Cuma
KAF DAĞI'NI AŞAN EZGİLER
Kaf Dağı'nı Aşan Ezgiler Tekrardan Yollarda Kafkasya’nın sevilen sanatçıları, zengin ve köklü repertuvarıyla gönüllerimizi bir kez daha fethetmeye, ezgileriyle içimizi ısıtmaya ve vatan hasretimizi biraz olsun dindirmeye geliyor. Türkiye’deki Çerkes diasporası tarafından yakından tanınan ve sevilen sanatçılar Aslan Thakumaşe, Azıda Mış, Tatyana Trekyak ve Betal Iuan, Kafkasya’da ve diasporada oluşturulan birçok eseri seslendirerek dinleyenleri geçmişten günümüze eşsiz bir müzik yolculuğuna çıkaracak. Sanatçılara eşlik edecek dans ekipleri ile gecemiz, kulaklarımızın pasını sildiği gibi görsel bir şölene de ev sahipliği yapacaktır. ‘Kaf Dağını Aşan Ezgiler’ ikinci yılında da festival tadında gerçekleşecek gecede ezgilere kulak vermeniz için sizleri de aralarında görmeye davet ediyor. @tatyanatretyak.ru @azida.mish @betal_ivanov @aslan_thakumachev_TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.