Çerkes Derneği I Anasayfa

  • +90(312) 222 8590
  • +90(541) 404 1864
  • [protected email address]

Akordeon Kursu

Derneğimizin müzik grubu BADİN’in müzik direktörü olan Huaj Metin YILDIZ tarafından verilen akordeon kursumuz en fazla üçer kişilik sınıflarda birebir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada bir gün eğitim verilmektedir.

Çerkes müziğinin önemli bir parçası olan ve dünyada da olukça popüler olan akordeon enstrümanı ile ilgili verilen kursun amacı, öğrencilerin hobi olarak veya profesyonel amaçlı gelişimine temel oluşturacak kaliteli altyapıyı sağlamaktır. Derneğimizin çalışma sezonu boyunca ücretli olarak verilen bu eğitim, katılımcının kişisel becerilerine ve sanatsal gelişimine da katkı sağlamaktadır.

Fiziksel durumunuza ve seviyenize göre alacağınız akordeonun seçimini yapmak oldukça önemli olduğundan akordeon satın almadan önce müzik eğitmenimiz ile görüşmeniz sizlere fayda sağlayacaktır. 

  

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

  • Üye Başvuru Formu (Dernek Üyesi Olmayanlar için)
  • Kurs Başvuru Formu
  • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

          İletişim: 0312 222 8590


Huaj Metin YILDIZ, Kahramanmaraş Göksun’a bağlı Mehmetbey köyünden olup Adıge’lerin Abzeh boyundandır. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Müzik Teknolojileri bölümü mezunu olan YILDIZ, Maze Müzik Grubu ve Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Müzik Grubunda görev almıştır. İyi derecede Adıgece bilmektedir. Apepşine, garmon ve akordeon enstrümanlarına oldukça hakim olan YILDIZ, Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde orkestra eşliğinde konserler vermiş olup, bu kapsamda gerçekleştirilen bazı projelerde stüdyo kayıt asistanlığı yapmıştır. Derrneğimiz bünyesinde yer alan Badin Müzik Grubu'nda müzik direktörlüğü görevini 2019 yılından itibaren yürütmektedir.

İlgili Haberler

ÇOCUKLAR İÇİN AKORDEON KURSUMUZ BAŞLIYOR

ÇOCUKLAR İÇİN AKORDEON KURSUMUZ BAŞLIYOR

19 Kasım 2020, Perşembe

Jıle Çocuk Kulübü’nün yeni dönem etkinleri kapsamında gerçekleştirilecek olan akordeon kursumuz başlıyor. Müzik eğitmenimiz Huaj Metin Yıldız tarafından 8-13 yaş arası çocuklarımıza yönelik yapılacak olan kursumuza katılmak isteyenler 30 Kasım Pazartesi gününe kadar kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

​AKORDEON KURSUMUZ BAŞLIYOR!

​AKORDEON KURSUMUZ BAŞLIYOR!

28 Ekim 2019, Pazartesi

Derneğimizin 2019-2020 dönemi yeni sezon çalışmaları kapsamında verilecek olan Akordeon kursumuz Huaj Metin YILDIZ eğitmenliğinde başlayacaktır.

 
3WTURK CMS v8.3.1