ÇERKES DERNEĞİ RESMİ WEB SAYFASI

Adıgece (Batı Diyalekti)

Anadillerimizin yaşatılması ve yeni nesillere aktarılması amacıyla gerçekleştirdiğimiz Adıgece (Batı Diyalekti) dil kursu, eğitmenlerimizden Barcho Suliet YENER tarafından verilmektedir.

Adıgece (Batı Diyalekti) dil kursu, derneğimizin yeni dönem çalışmaları kapsamında haftanın iki günü toplam 4 saat olarak gerçekleştirilmektedir. Başlangıç seviyesinde ve ileri seviyede iki grup halinde verilen derslere katılan kursiyerlerimizin aktif ve katılımcı bir atmosfer içinde anadillerini öğrenme, okuma, yazma, anlama, konuşma ve dilbilgisi alanlarında kendilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Dil kursumuzu başarı ile tamamlayan tüm kursiyerlerimize derneğimiz tarafından katılım sertifikasi verilmekte olup, programı başarı ile tamamlayan ilk iki kişiye ise Adıgey Cumhuriyeti’nin başkenti Maykop'a gidiş-dönüş bileti derneğimize bağışta bulunan değerli üyelerimiz tarafından karşılanmaktadır.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

  • Üye Başvuru Formu (Dernek Üyesi Olmayanlar için)
  • Kurs Başvuru Formu
  • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

İletişim: 0312 222 8590


BARCHO SULİET YENER, Adigey Cumhuriyeti Takhtamukay İlçesi, Bjhakuayeş köyünde doğmuş olup Adige’lerin Bjeduğ boyundandır. İlk ve orta öğrenimini kendi köyünde, lise eğitimini ise Adigey Cumhuriyeti’nin Maykop kentinde tamamlamıştır. 1992-1997 yılları arasında Maykop Adigey Devlet Üniversitesi Filoloji Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı ile Adige Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmuştur. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra Takhtamukay Belediye televizyonunda programcılık yapan Barcho Suliet, Maykop ve Krasnodar bölgelerinde özel sektörde, Şapsığ Ulusal Bölgesinde de turizm sektöründe çalışmıştır. İleri derece Adigece, Rusça ve Türkçe bilen Suliet Yener, 2015 yılından itibaren Ankara’da yaşamaktadır.

CANLI YAYIN: “GELECEĞİMİZ İÇİN ANADİLİMİZİ SEÇİYORUZ”

CANLI YAYIN: “GELECEĞİMİZ İÇİN ANADİLİMİZİ SEÇİYORUZ”

14 Ocak 2021, Perşembe

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ortaokullarda 2021-2022 eğitim öğretim döneminde okutulacak seçmeli anadil dersleri için başvuru süreci 22 Ocak’ta sona eriyor.

GELECEĞİMİZ İÇİN ANADİLİMİZİ SEÇİYORUZ

GELECEĞİMİZ İÇİN ANADİLİMİZİ SEÇİYORUZ

04 Ocak 2021, Pazartesi

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ortaokullarda 2021-2022 eğitim öğretim döneminde okutulacak seçmeli ders süreci başladı. Öğrencilerin tercih ettikleri dersleri 4-22 Ocak tarihleri...

ONLINE ANADİL KURSLARIMIZ BAŞLADI

ONLINE ANADİL KURSLARIMIZ BAŞLADI

05 Aralık 2020, Cumartesi

Anadilini hiç bilmeyenler için konuşma ve dilbilgisi eğitimine yönelik gerçekleştirmiş olduğumuz online anadil kurslarımız başladı.

14 MART ADIGE DİL GÜNÜ ETKİNLİĞİ

14 MART ADIGE DİL GÜNÜ ETKİNLİĞİ

09 Mart 2020, Pazartesi

Adıgelerin binlerce yıllık deneyim ve kültürünün ürünü olan, günümüzde yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Adıge dilinin korunması ve geliştirilmesi amacıyla 2000...

DİL KURSLARIMIZ BAŞLIYOR!

DİL KURSLARIMIZ BAŞLIYOR!

15 Ekim 2019, Salı

Derneğimizin 2019-2020 dönemi yeni sezon çalışmaları kapsamında verilecek olan dil kurslarımızın programı belli olmuştur. Haftanın neredeyse her günü dil kurslarımızın verileceği...

​ÇERKES DERNEĞİ ADİĞE ANADİL GÜNÜ ETKİNLİĞİ

​ÇERKES DERNEĞİ ADİĞE ANADİL GÜNÜ ETKİNLİĞİ

05 Mart 2016, Cumartesi

14 Mart Adiğe Dil Günü Kapsamında, Türkiye’de Anadil eğitimine yönelik yapılan çalışmalar, bu çalışmaların etkinliği ve toplum üzerindeki yansımalarının değerlendirilmesi ile...

 
3WTURK CMS v8.3.1