HATKO ASLAN ARI'NIN HAYATININ ANLATILDIĞI ZOR YILLAR KİTABININ TANITIMI YAPILDI
![HATKO ASLAN ARI'NIN HAYATININ ANLATILDIĞI ZOR YILLAR KİTABININ TANITIMI YAPILDI](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/dsc_0436.jpg)
HATKO ASLAN ARI'NIN HAYATININ ANLATILDIĞI ZOR YILLAR KİTABININ TANITIMI YAPILDI
Gençlik yıllarından itibaren Çerkes toplumuna büyük hizmetlerde bulunmuş derneğimizin eski başkanlarından değerli büyüğümüz Hatko Aslan Arı'nın hayatının anlatıldığı, Kaffed ve Kafkur süreçlerinin ve Ankara Çerkes Derneği'nin bir döneminin yansıtıldığı "ZOR YILLAR: Kafkasya Özlemiyle Dolu Bir Ömür" kitabının tanıtım ve söyleşi programı Çerkes Derneği ve Kafdav ortak organizasyonu ile 16 Şubat Pazar günü Yaşamkent Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi.
Yoğun bir katılımın olduğu programın sunuculuğunu Mete DEMİRCİ yaparken, programda 1980’li yıllarda Ankara Çerkes Derneği’nin kapatılması ve tekrardan açılması sürecinde yaşanılanlar dönemin tanıklarıyla birlikte değerlendirildi. Hatko Aslan ARI’nın fotoğraf arşivinden oluşan sunum ve müzik dinletisinin ardından KAFDAV başkanı Ageça Muhittin ÜNAL ve eski dernek başkanlarımızdan Fahri HUVAJ, o döneme ilişkin anılarını katılımcılarla paylaştılar.
Kitabı yayına hazırlayan Toğuzata Metin BOZKURT tarafından kitabın yazım süreci ile ilgili detaylı bilgi verilirken, camiamızın emektarlarından Şığaluğa Ata KATI, Yelhukh İsmet BORAN, Bıc-ra Saim TUC, Kobli Şengül YANÇATORAL, Gonepşey Sezai KUMSUZ, Hatko Suzan ARI, Buğaşe Sevil UZUN, Yahya GIŞ ve Dernek başkanımız Bislan JALOUQA da konuşmalarını yaptılar. Etkinliğe Maykop’tan video göndererek katılan Çetav İbrahim KIZILIRMAK, Çetav Laşin BAĞ, Yediç Mehmet UZUN, Yenemıko Mevlüt ATALAY ve Dug Miraç DUĞ o dönemde yaşanılanlar ve Hatko Arslan ARI ile ilgili anılarından bahsettiler.
Ressam Meral FİDAN’ın tablosu ARI ailesi tarafından KAFDAV’a hediye edilirken, etkinliğe katılanlar Hatko Aslan ARI’ya “Zor Yıllar” kitabını imzalatarak hatıra fotoğrafı çekindiler.
Ankara Çerkes Derneği olarak, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, değerli büyüğümüz Hatko Aslan ARI’ya toplumumuza vermiş olduğu emeklerden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, sağlıklı bir ömür diliyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.