Canlı Yayın: "Çocuk Kulüplerinin Toplumsal Bilince Etkisi"
![Canlı Yayın: "Çocuk Kulüplerinin Toplumsal Bilince Etkisi"](uploads/haberler/cocuk-kulupleri.jpg)
Canlı Yayın: "Çocuk Kulüplerinin Toplumsal Bilince Etkisi"
Samsun Çerkes Derneği eski başkanlarından, uzun yıllar boyunca Nart Çocuk Kulubü'nün sorumluluğunu üstlenen eğitimci Balko Eyüp Baloğlu ile Jıle Çocuk Kulübü eğitmenlerimizden Hatsuk Ebru Polat'ın katılacağı söyleşimiz 21 Şubat Pazar akşamı 21.00'de gerçekleştirilecektir.
"Çocuk Kulüplerinin Toplumsal Bilince Etkisi" konulu söyleşimizde çocukların derneklerde nasıl toplumsal bilinç kazandığını, Samsun Çerkes Derneği Nart Çocuk Kulübü örneğini, Jıle Çocuk Kulübü çalışmalarını, kreş ve anaokullarımızın açılma durumunu konuşacağız. Youtube ve Facebook sayfalarımızdan canlı olarak yayınlanacak olan söyleşimize ilgilenen herkesin katılımını bekliyoruz.
BALKO EYÜP BALOĞLU KİMDİR?
1959 doğumlu olan Balko Eyüp Baloğlu Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinin İnliören köyündendir. Orta öğretim için Kayseri’ye geldiği günden beri dernek etkinliklerinin ve toplumun içinde yer almıştır. İlkokul öğretmeni olarak meslek hayatına devam eden Eyüpoğlu uzun yıllar atletizm antrenörlüğü de yapmıştır. 1984 yılında Samsun’a taşındıktan sonra üç dönem Samsun Çerkes Derneği başkanlığını yürütmüş, aynı zamanda Karadeniz Bölge Dernekleri adına Kafkas Dernekleri Federasyonu Yönetim Kuruluğu üyeliği de yapmıştır. 1995-2019 yılları arasında Samsun Çerkes Derneği bünyesinde bulunan Nart Çocuk Kulübü’ün sorumluluğunu üstlenen Baloğlu, yaklaşık 15 yıl boyunca da Mezdegu mahalli oyun grubunu da çalıştırmıştır.
HATSUK EBRU POLAT KİMDİR?
Kayseri Pınarbaşı'na bağlı Dikilitaş köyünden olan Hatsuk Ebru POLAT, Adıgelerin Kabardey boyundandır. Hacettepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olup şu an özel bir kurumda öğretmenlik yapmaktadır. 2019 yılından itibaren Ankara Çerkes Derneği bünyesinde faaliyetlerine başlayan Jıle Çocuk Kulübü’nün kurucu kadrosunda yer almaktadır. İleri seviyede Adıgece bilen Ebru Polat, Ankara’da yaşamaktadır.
Уэрэд Жэщ - WORED GECESİ
Ankara Çerkes Derneği olarak, profesyonel sanatçılarımızın icralarıyla sahne alacağı Çerkes şarkı ve müziklerimize doyacağınız Wored Gecesi’nde siz değerli üyelerimizi aramızda görmekten onur duyarız.
AKP ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI TURGUT ALTINOK ZİYARETİ
Değerli Üyelerimiz, Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel Seçimler çalışmaları kapsamında siyasi parti temsilcileri ve belediye başkan adayları derneğimizi ziyaret ederek üyelerimiz ile bir araya gelmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok derneğimizi ziyaret edecektir. 24 Mart Pazar günü saat 14:45’de gerçekleştirilecek toplantıya tüm üyelerimiz davetlidir.
AKP ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DUHAN KALKAN ZİYARETİ
Değerli Üyelerimiz, Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel Seçimler çalışmaları kapsamında siyasi parti temsilcileri ve belediye başkan adayları derneğimizi ziyaret ederek üyelerimiz ile bir araya gelmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Adalet ve Kalkınma Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan derneğimizi ziyaret edecektir. 21 Mart Perşembe günü saat 20:45’de gerçekleştirilecek toplantıya tüm üyelerimiz davetlidir.
14 MART ADIGE DİLİ VE EDEBİYATI GÜNÜ
14 MART ADIGE DİLİ VE EDEBİYATI GÜNÜ PROGRAMIMIZA DAVETLİSİNİZ!
CHP ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN CAN GÜNER ZİYARETİ
Değerli Üyelerimiz, Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel Seçimler çalışmaları kapsamında siyasi parti temsilcileri ve belediye başkan adayları derneğimizi ziyaret ederek üyelerimiz ile bir araya gelmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner derneğimizi ziyaret edecektir. 10 Mart Pazar günü saat 16:45’de gerçekleştirilecek toplantıya tüm üyelerimiz davetlidir.