Sonraki

Önceki

ÇERKES GENÇLERİ ANKARA’DA BULUŞTU


ÇERKES GENÇLERİ ANKARA’DA BULUŞTU

2014 yılından bu yana süre gelen gençlerin ‘Dostluk Buluşmaları’ bu kez Çerkes Derneği Gençlik Komisyonu’nun organizasyonu ile İstanbul Kafkas Kültür, Düzce Adige Khase, ve Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneklerinin gençlerini Ankara’da bir araya getirdi.Cumartesi akşamı gençlere Çerkes Derneğimizde Zexes düzenledi. Ertesi gün, Yaşamkent Sosyal Tesislerinde yapılan toplantı ve havlu oyunu ile devam etti.Gençlik Komisyonumuz ve misafir dernek gençleri tarafından hazırlanan toplantı gündeminin maddeleri:

* Kaffed ve DÇB ilişkileri

* Gençlik Meclisi

* 21 Mayıs ve Kefken Anma Etkinlikleri

* Anavatan ile İlişkiler oldu

Gençlerimiz bu toplantının sonunda bazı ortak fikirler ve etkinlikler adına kararlar aldı. Ayrıca komisyomuz tarafından tüzüğe eklenmesi talep edilen Kaffed’in Gençlik Meclisi projesi için 8-9 Nisan tarihleri için tavsiye kararı aldılar.

Toplamda iki gün süren etkinlik boyunca farklı derneklerin yürekleri bir gençleri birbirlerini tanıma ve fikirlerini istişare etme fırsatı yakaladılar. Gün sonunda gençlerimiz en kısa zamanda yeniden bir araya gelmek üzere sözleşip ayrıldılar.8101 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: