ÇERKES GENÇLERİ ANKARA’DA BULUŞTU
![ÇERKES GENÇLERİ ANKARA’DA BULUŞTU](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/genclik.jpg)
ÇERKES GENÇLERİ ANKARA’DA BULUŞTU
2014 yılından bu yana süre gelen gençlerin ‘Dostluk Buluşmaları’ bu kez Çerkes Derneği Gençlik Komisyonu’nun organizasyonu ile İstanbul Kafkas Kültür, Düzce Adige Khase, ve Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneklerinin gençlerini Ankara’da bir araya getirdi.Cumartesi akşamı gençlere Çerkes Derneğimizde Zexes düzenledi. Ertesi gün, Yaşamkent Sosyal Tesislerinde yapılan toplantı ve havlu oyunu ile devam etti.
Gençlik Komisyonumuz ve misafir dernek gençleri tarafından hazırlanan toplantı gündeminin maddeleri:
* Kaffed ve DÇB ilişkileri
* Gençlik Meclisi
* 21 Mayıs ve Kefken Anma Etkinlikleri
* Anavatan ile İlişkiler oldu
Gençlerimiz bu toplantının sonunda bazı ortak fikirler ve etkinlikler adına kararlar aldı. Ayrıca komisyomuz tarafından tüzüğe eklenmesi talep edilen Kaffed’in Gençlik Meclisi projesi için 8-9 Nisan tarihleri için tavsiye kararı aldılar.
Toplamda iki gün süren etkinlik boyunca farklı derneklerin yürekleri bir gençleri birbirlerini tanıma ve fikirlerini istişare etme fırsatı yakaladılar. Gün sonunda gençlerimiz en kısa zamanda yeniden bir araya gelmek üzere sözleşip ayrıldılar.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.