GENÇLİK KOMİSYONUMUZ LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR KÖYÜ'NÜ ZİYARET ETTİ
![GENÇLİK KOMİSYONUMUZ LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR KÖYÜ'NÜ ZİYARET ETTİ](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/img_20191207_171412.jpg)
GENÇLİK KOMİSYONUMUZ LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR KÖYÜ'NÜ ZİYARET ETTİ
Derneğimizin 2019-2020 yılı çalışma dönemi kapsamında oluşturulan Gençlik Komisyonumuz, etkinlik ve çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Tarih Kulübü, Matematik Etüdü, R Programlama Dersleri, "хэкубзэ" Deju Grubu, Sinema Kulübü gibi etkinlik ve kulüp çalışmalarını yürüten Gençlik Komisyonumuz, sosyal sorumluluk projelerinin ilk etkinliği olan LÖSEV - Lösemili Çocuklar Köyü ziyaretini gerçekleştirdi.Yönetim Kurulu ve Elbruz ekibi üyelerinin de katıldığı ziyarette Lösev yetkilileri tarafından Lösev ve Lösemili Çocuklar Köyü'nün tanıtımı yapıldı. Lösante Çocuk ve Yetişkin Hastanesi hakkında da bilgi alan ziyaretçiler yapılan tanıtımın ardından köyde yer alan konuk evleri, aile konutları, oyun sokakları ve üretim atölyesini gezme fırsatı buldular.
2010 yılında kurulan ve dünyadaki ilk ve tek Lösemili Çocuklar Köyü olan bu köyde yer alan çocuklar bir yandan ücretsiz olarak tedavilerini görürken bir yandan da okullarına devam edebiliyor. Lösemi hastalığında %92 oranında başarı yakalanmasını sağlayan LÖSEV'e bu güzel ve anlamlı çalışmaları ve samimi evsahiplikleri için teşekkür ediyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.