ADİGE DİL GÜNÜ BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI
![ADİGE DİL GÜNÜ BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/dil-gunu2_1.jpg)
ADİGE DİL GÜNÜ BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI
Çerkes Derneği'nde düzenlenen kutlamanın sunuculuğunu, Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Feriha Kankoç’un üstlendiği gece üyelerimiz tarafından büyük ilgi gördü.Programın başından sonuna kadar, şiirinden şarkısına Adigece olan program, deyimi yerindeyse kulakların pasını sildi.
KAFFED Başkanı Yaşar Aslankaya’nın konuşması ile başlayan gece, birbirinden değerli öğretmenlerimiz Zafer Sürer,Fikret Kınık, Hayri Kazbek ve Kadir Şahan’ın konuşmaları ile devam etti.
Fikret Kınık’ın çalıştırdığı Adigece Dil Kursu üyeleri ve Kadir Şahan’ın çalıştırdığı Adigece Çocuklar Dil Kursu öğrencileri geceye şiirleri ile katıldılar. Özellikle miniklerimizin okuduğu şiirler izleyenleri gururlandırdı. Elbruz Dans Ekibi üyesi ,aynı zamanda Yönetim Kurulu üyesi Sinejan Güngör Kayseri İstasyonu’nu seslendirdi. Adigece Rap müzik yapan başarılı gencimiz Surhay Göç’ün seslendirdiği parçalar farklı bir tat kattı eğlencemize.Değerli sanatçı Erdem Baydar’ın çalıştırdığı Çerkes Derneği Koro Grubu’nun seslendirdikleri Adigece ve Abazaca şarkılar tartışmasız geceye damgasını vurdu.
Derneğimizin genç yetenekleri Bleğoj Caner ve Mamreş Aytek’in hazırladıkları Türkiye’de bir ilk olan Adigece Dil Kartları da satışa sunuldu.
Birbirinden kıymetli katılımcılar sayesinde tadına doyum olmaz bir gece yaşadık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.