Sonraki

Önceki

ADİGECE (BATI DİYALEKTİ) DİL KURSU HOCAMIZ: BARCHO SULİET YENER


ADİGECE (BATI DİYALEKTİ) DİL KURSU HOCAMIZ: BARCHO SULİET YENER

Derneğimizin 2019-2020 dönemi yeni sezon çalışmaları kapsamında Adigece (Batı Diyalekti) ve Rusça dil kursu BARCHO SULİET YENER hocamız tarafından verilecektir.

Adigey Cumhuriyeti Takhtamukay İlçesi, Bjhakuayeş köyünden olan Barcho Suliet Yener, Adige’lerin Bjeduğ boyundandır. İlk ve orta öğrenimini kendi köyünde, lise eğitimini ise Adigey Cumhuriyeti’nin Maykop kentinde tamamlamıştır. 1992-1997 yılları arasında Maykop Adigey Devlet Üniversitesi Filoloji Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı ile Adige Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmuştur.

Eğitim hayatını tamamladıktan sonra Takhtamukay Belediye televizyonunda programcılık yapan Barcho Suliet, Maykop ve Krasnodar bölgelerinde özel sektörde, Şapsığ Ulusal Bölgesinde de turizm sektöründe çalışmıştır.

İleri derece Adigece, Rusça ve Türkçe bilen Suliet Yener, 2015 yılından itibaren Ankara’da yaşamaktadır.

Yeni dönemde anadilimizin yaşatılması için büyük emekler vereceğine inandığımız Suliet hocamıza başarılar diliyor, Ankara Çerkes Derneği olarak tüm üyelerimizi dil kurslarımıza kayıt olmaya davet ediyoruz.

(İletişim: 03122228590)

NOT: Dil kursumuzu başarı ile tamamlayan ilk 2 kişiye Maykop için gidiş-dönüş bileti derneğimize bağışta bulunan değerli üyelerimiz tarafından karşılanacaktır. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

2549 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: