ADİGECE (BATI DİYALEKTİ) DİL KURSU HOCAMIZ: BARCHO SULİET YENER
![ADİGECE (BATI DİYALEKTİ) DİL KURSU HOCAMIZ: BARCHO SULİET YENER](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/whatsapp-image-2019-09-24-at-16.29.33.jpeg)
ADİGECE (BATI DİYALEKTİ) DİL KURSU HOCAMIZ: BARCHO SULİET YENER
Derneğimizin 2019-2020 dönemi yeni sezon çalışmaları kapsamında Adigece (Batı Diyalekti) ve Rusça dil kursu BARCHO SULİET YENER hocamız tarafından verilecektir.Adigey Cumhuriyeti Takhtamukay İlçesi, Bjhakuayeş köyünden olan Barcho Suliet Yener, Adige’lerin Bjeduğ boyundandır. İlk ve orta öğrenimini kendi köyünde, lise eğitimini ise Adigey Cumhuriyeti’nin Maykop kentinde tamamlamıştır. 1992-1997 yılları arasında Maykop Adigey Devlet Üniversitesi Filoloji Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı ile Adige Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmuştur.
Eğitim hayatını tamamladıktan sonra Takhtamukay Belediye televizyonunda programcılık yapan Barcho Suliet, Maykop ve Krasnodar bölgelerinde özel sektörde, Şapsığ Ulusal Bölgesinde de turizm sektöründe çalışmıştır.
İleri derece Adigece, Rusça ve Türkçe bilen Suliet Yener, 2015 yılından itibaren Ankara’da yaşamaktadır.
Yeni dönemde anadilimizin yaşatılması için büyük emekler vereceğine inandığımız Suliet hocamıza başarılar diliyor, Ankara Çerkes Derneği olarak tüm üyelerimizi dil kurslarımıza kayıt olmaya davet ediyoruz.
(İletişim: 03122228590)
NOT: Dil kursumuzu başarı ile tamamlayan ilk 2 kişiye Maykop için gidiş-dönüş bileti derneğimize bağışta bulunan değerli üyelerimiz tarafından karşılanacaktır. Kendilerine teşekkür ediyoruz.
KAMUOYUNUN DİKKATİNE
Moskova’da gerçekleştirilen, masum sivilleri hedef alan menfur terör saldırısını şiddetle kınıyor, saldırıdan etkilenenlere acil şifalar diliyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına en derin taziyelerimizi sunuyoruz.
MESLEK GRUPLARI İFTAR PROGRAMI
Ankara Çerkes Derneği meslek toplantılarına bu yıl da iftar programları ile devam ediyor. Ankara’da yaşayan benzer sektörlerde yer alan üyelerimizi bir araya getirmek, üyelerimiz arasındaki mesleki dayanışma ve dostluğu artırmak amacıyla düzenleyeceğimiz iftar programlarında tüm hemşehrilerimizi derneğimize bekliyoruz.
KAMUOYUNUN DİKKATİNE
Ak Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan’ı basına yansıyan ve katıldığı programlarda sarf ettiği iddia edilen, toplumumuz hakkında kabul edilemeyecek anlamlar yüklü sözleri dolayısıyla şiddetle kınıyoruz.
FİTRE, ZEKAT ve BAĞIŞLARINIZLA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK OLUN!
Birlik ve beraberliğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın ön planda olduğu Ramazan ayında fitre, zekat ve bağışlarınızı ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırıyoruz.
RUSTAM YAKHIKHANOV 10. ULUSLARARASI ÇAĞDAŞ SANAT FUARI RESİM SERGİSİ
7-10 Mart 2024 Tarihleri arasında 10. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Ankara’da resim sergisi olan Çeçen Ressam Rustam Yakhikhanov’da bu fuarda resimlerini sergileyecek. Detaylı etkinlik programı ve bilet satın almak için artfairankara.com websitesini ziyaret edebilirsiniz.