CANLI YAYIN: “GELECEĞİMİZ İÇİN ANADİLİMİZİ SEÇİYORUZ”
![CANLI YAYIN: “GELECEĞİMİZ İÇİN ANADİLİMİZİ SEÇİYORUZ”](uploads/haberler/anadil-afis.jpg)
CANLI YAYIN: “GELECEĞİMİZ İÇİN ANADİLİMİZİ SEÇİYORUZ”
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ortaokullarda 2021-2022 eğitim öğretim döneminde okutulacak seçmeli anadil dersleri için başvuru süreci 22 Ocak’ta sona eriyor.Bu haftaki canlı yayınımızda “Yaşayan Diller ve Lehçeler” bölümünden Adığece (Kiril alfabesine göre) ve Abazaca derslerine yönelik başvuru süreçlerini, karşılaşılan sorunları, tercih sisteminin çevrimiçi olmasının sağlayacağı avantajları, yapılan ve planlanan çalışmaları konuşacağız.
KAFFED Genel Başkan Yardımcısı ve Anadil Komisyonu sorumlusu Hupşı Adnan Arslan’ın ve Kayseri Kafkas Derneği’nin uğraşları ile Kayseri’de Adıgece dil sınıflarının açılması sürecinde aktif rol oynayan öğretmenlerimizden Neğoy Dijan Toğan SÜRÜCÜ ve Mole Neslihan SALI’nın katılacağı programımız 16 Ocak Cumartesi akşamı 20.00’de Youtube ve Facebook sayfalarımızdan canlı olarak yayınlanacaktır. İlgilenen herkesin katılımını bekliyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.