ADİGECE (DOĞU DİYALEKTİ) DİL KURSU HOCAMIZ: ASİYAT BİJO
![ADİGECE (DOĞU DİYALEKTİ) DİL KURSU HOCAMIZ: ASİYAT BİJO](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/70860778_2581172031941745_1501756854307389440_n.jpg)
ADİGECE (DOĞU DİYALEKTİ) DİL KURSU HOCAMIZ: ASİYAT BİJO
Derneğimizin 2019-2020 dönemi yeni sezon çalışmaları kapsamında Adigece (Doğu Diyalekti) dil kursu ASİYAT BİJO hocamız tarafından verilecektir.Kabardey-Balkar Cumhuriyeti’nin Hatuyey köyünden olan Asiyat Bijo, Adige’lerin Kabardey boyundandır. Lise eğitimini Nalçik’te bankacılık üzerine alan Bijo, Moskova Finans ve Hukuk Akademesi’nde Ekonomi bölümünü bitirdikten sonra Rus Devlet Üniversitesi (Kosıgin) Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık bölümünden mezun olmuştur. 2011’de Nalçik Oteller Birliği’nde, 2012’de Kabardey-Balkar Cumhuriyeti’nin Moskova Konsolosluğu’nda çalışmış olup, 2013 yılında Nalçik’te Özel Medikal Koleji’nde muhasebecilik ve öğretmenlik yapmıştır. 2014-2016 yılları arasında ise Moskova’da özel bir bankada çalışmıştır.
İleri derecede Rusça ve Adigece, orta seviyede İngilizce bilen Asiyat Bijo, sosyal medya üzerinden de Adige dili eğitimi ve öğretimi için çalışmalar yürütmektedir.
Yeni dönemde anadilimizin yaşatılması için büyük emekler vereceğine inandığımız Asiyat hocamıza başarılar diliyor, Ankara Çerkes Derneği olarak tüm üyelerimizi dil kurslarımıza kayıt olmaya davet ediyoruz.
(İletişim: 03122228590)
(NOT: Dil kursumuzu başarı ile tamamlayan ilk 2 kişiye Nalçik için gidiş-dönüş bileti derneğimize bağışta bulunan değerli üyelerimiz tarafından karşılanacaktır. Kendilerine teşekkür ediyoruz.)
KAMUOYUNUN DİKKATİNE
Moskova’da gerçekleştirilen, masum sivilleri hedef alan menfur terör saldırısını şiddetle kınıyor, saldırıdan etkilenenlere acil şifalar diliyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına en derin taziyelerimizi sunuyoruz.
MESLEK GRUPLARI İFTAR PROGRAMI
Ankara Çerkes Derneği meslek toplantılarına bu yıl da iftar programları ile devam ediyor. Ankara’da yaşayan benzer sektörlerde yer alan üyelerimizi bir araya getirmek, üyelerimiz arasındaki mesleki dayanışma ve dostluğu artırmak amacıyla düzenleyeceğimiz iftar programlarında tüm hemşehrilerimizi derneğimize bekliyoruz.
KAMUOYUNUN DİKKATİNE
Ak Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan’ı basına yansıyan ve katıldığı programlarda sarf ettiği iddia edilen, toplumumuz hakkında kabul edilemeyecek anlamlar yüklü sözleri dolayısıyla şiddetle kınıyoruz.
FİTRE, ZEKAT ve BAĞIŞLARINIZLA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK OLUN!
Birlik ve beraberliğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın ön planda olduğu Ramazan ayında fitre, zekat ve bağışlarınızı ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırıyoruz.
RUSTAM YAKHIKHANOV 10. ULUSLARARASI ÇAĞDAŞ SANAT FUARI RESİM SERGİSİ
7-10 Mart 2024 Tarihleri arasında 10. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Ankara’da resim sergisi olan Çeçen Ressam Rustam Yakhikhanov’da bu fuarda resimlerini sergileyecek. Detaylı etkinlik programı ve bilet satın almak için artfairankara.com websitesini ziyaret edebilirsiniz.