Sonraki

Önceki

ADİGECE (DOĞU DİYALEKTİ) DİL KURSU HOCAMIZ: ASİYAT BİJO


ADİGECE (DOĞU DİYALEKTİ) DİL KURSU HOCAMIZ: ASİYAT BİJO

Derneğimizin 2019-2020 dönemi yeni sezon çalışmaları kapsamında Adigece (Doğu Diyalekti) dil kursu ASİYAT BİJO hocamız tarafından verilecektir.


Kabardey-Balkar Cumhuriyeti’nin Hatuyey köyünden olan Asiyat Bijo, Adige’lerin Kabardey boyundandır. Lise eğitimini Nalçik’te bankacılık üzerine alan Bijo, Moskova Finans ve Hukuk Akademesi’nde Ekonomi bölümünü bitirdikten sonra Rus Devlet Üniversitesi (Kosıgin) Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık bölümünden mezun olmuştur. 2011’de Nalçik Oteller Birliği’nde, 2012’de Kabardey-Balkar Cumhuriyeti’nin Moskova Konsolosluğu’nda çalışmış olup, 2013 yılında Nalçik’te Özel Medikal Koleji’nde muhasebecilik ve öğretmenlik yapmıştır. 2014-2016 yılları arasında ise Moskova’da özel bir bankada çalışmıştır.

İleri derecede Rusça ve Adigece, orta seviyede İngilizce bilen Asiyat Bijo, sosyal medya üzerinden de Adige dili eğitimi ve öğretimi için çalışmalar yürütmektedir.

Yeni dönemde anadilimizin yaşatılması için büyük emekler vereceğine inandığımız Asiyat hocamıza başarılar diliyor, Ankara Çerkes Derneği olarak tüm üyelerimizi dil kurslarımıza kayıt olmaya davet ediyoruz.

(İletişim: 03122228590)

(NOT: Dil kursumuzu başarı ile tamamlayan ilk 2 kişiye Nalçik için gidiş-dönüş bileti derneğimize bağışta bulunan değerli üyelerimiz tarafından karşılanacaktır. Kendilerine teşekkür ediyoruz.)

2394 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: