ABHAZYA DEMOGRAFYA BAKANI BESLAN DBAR ABAZACA DİL KURSUMUZU ZİYARET ETTİ.
![ABHAZYA DEMOGRAFYA BAKANI BESLAN DBAR ABAZACA DİL KURSUMUZU ZİYARET ETTİ.](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/img_20191125_232735.jpg)
ABHAZYA DEMOGRAFYA BAKANI BESLAN DBAR ABAZACA DİL KURSUMUZU ZİYARET ETTİ.
Abhazya Geri Dönüş Bakanı (Demografya Bakanı) sayın Beslan DBAR, bugün Kafkas Dernekleri Federasyonu’na yapmış olduğu ziyaretin ardından derneğimiz bünyesinde gerçekleştirilen Abazaca dil kursu sınıfımızı ziyaret ederek kursiyerlerimizle tanıştı.Anadil konusunda yapılan çalışmaları takdirle karşılayan DBAR, kursiyerlerin tamamını bu sene Abhazya’da görmek istediğini, dil kursunu başarı ile tamamlayan bir kişinin de Abhazya’ya gidiş-dönüş uçak biletinin kendisi tarafından karşılanacağının sözünü verdi.
Daha önceden, dil kursumuzu başarı ile tamamlayan ilk iki kişiye Abhazya’ya gidiş-dönüş uçak biletinin derneğimize bağışta bulunan üyelerimiz tarafından karşılanacağını belirtmiştik. Sayın Beslan DBAR’a bu sayının 3’e çıkmasına vesile olduğu için teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.
Ayrıca, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Trapş-ipha Ece Liman hocamızın öğretmenler gününü kutlayan kursiyerlerimiz çalışmalarına devam etti.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.