Sonraki

Önceki

Çerkes Derneği Fotoğrafçılık Kulübü


Çerkes Derneği Fotoğrafçılık Kulübü

Derneğimizde Ocak 2012’de başlayan Temel Fotoğrafçılık Eğitimi Cuma akşamları saat 19-21 saatleri arasında yapılmaktadır. Tacettiin Teymur denetiminde sürdürülen dersler 6 hafta teorik, sonrasında ise pratik olarak devam edecektir. Hafta sonlarında uygun olması halinde fotoğraf çekimleri yapmak üzere gezilere gidilmektedir.

 

Toerik derslerde fotoğraf makineleri, objektifler, enstantane-diyafram, ışık, kompozisyon, dijital fotoğraf konuları anlatılmakta, pratik bölümünde kursiyerler eğitmen denetiminde alanda fotoğraf çekerek sonrasında fotoğrafları bir arada değerlendirmektedirler.

 

Fotoğrafçılık kurslarında ilerleyen zamanlarda photoshop uygulamaları, portre çekimleri, belgesel çekimleri, sanat tarihi dersleri, soyut fotoğraf çekim uygulamaları yapılacaktır. Kurs sonunda kursiyerlere katılım belgesi verilecek ve kursiyerlerin çektiği fotoğraflardan oluşan bir sergi açılması planlanmaktadır.

 

Aşağıdaki fotoğraflar ilk çekim gezisinde çekilen fotoğraflardır. Gelecek dönemde de fotoğraf kurslarına devam edilmesi planlanmaktadır.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

4980 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: