Sonraki

Önceki

​KAMUOYUNA AÇIKLAMA:


​KAMUOYUNA AÇIKLAMA:

KAMUOYUNA AÇIKLAMA:

Türkiye Gazetesi’nin 12 Nisan 2018 tarihli nüshasında Fuat Uğur adı ile yayımlanan köşe yazısının, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenmesi planlanan ve programı üzerinde STK ların ve yetkililerin mutabık kaldığı “Çerkeslerle Buluşma” etkinliğini baştan sona gerçeğe aykırı ithamlar, temelsiz isnatlar ile sabote etmeye çalıştığını üzülerek müşahade ettik.

Kurucuları arasında yer aldığımız ve diğerleri de yarım asrı devirmiş pek çok üyenin içerisinde yer aldığı Kafkas Dernekleri Federasyonumuz (KAFFED), Türkiye’de ve hatta dünyada Çerkeslerin en büyük sivil örgütüdür. Aynı şekilde aynı federasyon içerisinde birlikte çalıştığımız kardeş kuruluşumuz Kayseri Kafkas Derneği de yarım asırlık geçmişi ile saygın bir derneğimizdir. Bu yazıda bu kurumlarımızın hedef alınması ve haksız ithamlar ile saygınlığına saldırılması aynı zamanda toplumumuza saldırı mahiyetindedir.

Kurumlarımız, sorunlarımızın çözümü ve özellikle de kamu kurumları ile birlikte çözümler geliştirilmesi konusunda kilit öneme sahiptir. Siyasal, sosyal ve toplumsal haklarımızı koruma, kimliğimizi, kültürümüzü ve dilimizi geleceğe taşımada özel öneme sahip demokratik temsil mekanizmalarımız olan kurumlarımızın yıpratılmamasına özen gösterilmelidir. Toplumumuz üzerinde yürütülmeye çalışılan ayrıştırma faaliyetleri tarih boyunca başarılı olamamıştır bundan sonra da başarılı olamayacaktır. Sorunlarımızı çözmemiz ve ülkemizin ve dünyanın barış ve huzur içerisinde yaşamasına katkı vermemiz “BİRLİKTEYSEK GÜÇLÜYÜZ” ilkemiz ışığında demokratik örgütlülüğümüzü korumamız ve güçlendirmemiz ile mümkün olacaktır.

Bu hadsiz, haksız ve hukuksuz saldırılara karşı Kayseri Kafkas Derneğimizin ve çatı örgütümüz KAFFED’in ve Genel Başkanımız Yaşar Aslankaya’nın yanında olduğumuzu kamuoyuna bildiririz. .

Çerkes Derneği Yönetim Kurulu

KAFFED'in Kamuoyu Açıklaması
http://kaffed.org/…/3535-cumhurba%C5%9Fkanl%C4%B1%C4%9F%C4%…

Kayseri Kafkas Derneği Kamuoyu Açıklaması
http://www.kayserikafder.org.tr/…/fuat-ugur-yazisi-hakkind…/

7676 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: