ADIGEY'İN MİNİK YILDIZLARI YARIŞMA VE FESTİVALİ'NDE 1. LİK ÇERKES DERNEĞİ'NİN
![ADIGEY'İN MİNİK YILDIZLARI YARIŞMA VE FESTİVALİ'NDE 1. LİK ÇERKES DERNEĞİ'NİN](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/keman_1.jpg)
ADIGEY'İN MİNİK YILDIZLARI YARIŞMA VE FESTİVALİ'NDE 1. LİK ÇERKES DERNEĞİ'NİN
Kafkasya'daki cumhuriyetlerden ve değişik ülkelerden katılımların olduğu festival programına Kafkas Dernekleri Federasyonu Organizasyonu ile Semra Fayez yönetimindeki Çerkes Derneği Çocuk Keman Grubu da katıldı.Dans , jimnastik, enstrüman dalında toplamda yaklaşık 80 yarışmacı katıldığı Festivalde,
Çerkes Derneği Çocuk Keman Grubu 13 grubun yarıştığı 'enstrümantal müzik' dalında 1. seçildi.
Çerkes Derneği Çocuk Keman Grubu keman öğretmenleri Semra Fayez yönetiminde 2,5 yıldır çalışmalarına devam ediyor. 15 öğrenciden oluşan gruptaki çocukların yaşları 5- 14 yaş arasında değişiyor.
Grup 5 Haziran akşamı Nalçike geçecekler. Buradaki programlarının ardından 10 Haziran sabahı Türkiye'ye dönecekler.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.