YÖNETİM KURULU BİLGİLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
![YÖNETİM KURULU BİLGİLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/757a5043.jpg)
YÖNETİM KURULU BİLGİLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
YÖNETİM KURULU BİLGİLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTISI 9 ŞUBAT'TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Yönetim Kurulu’nun göreve geldiğinden itibaren ilk 6 aylık çalışma dönemiyle ilgili idari ve mali tablolarını açıkladığı ve katılım gösteren üyelerimizle birlikte değerlendirildiği bilgilendirme ve istişare toplantısı 9 Şubat Pazar günü gerçekleştirildi.
Dernek başkanımız Bislan Jalouqa tarafından açılışı yapılan toplantının ilk bölümünde yönetim kurulunun göreve geldiğinden beri yapmış olduğu faaliyetler ve çalışmalar hakkında bir sunum gerçekleştirildi. “Planlama ve derneği tanıma”, “Yeni sezona hazırlık ve yaşayan dernek hayalimize ulaşma”, “Hedefleri gerçekleştirme ve fark yaratma dönemi” olmak üzere 3 ayrı dönem olarak ele alınan sunumda yönetişim ilkeleri, çalışma grupları ve komisyon faaliyetleri, derneğin üye sayısı ve aidat ödemeleri, kurumsallık adına yapılan çalışmalar ve sosyal medya ile ilgili bilgilere yer verildi.
Yapılan idari sunumun ardından derneğimizin mali durumu ile ilgili Genel Saymanımız Şakh Hakan Canbek tarafından da bir sunum gerçekleştirildi. 1 Temmuz 2019 tarihi itibariyle göreve gelindiğinde karşılaşılan mali tablo ile 1 Şubat 2020 tarihi itibariyle derneğimizin güncel mali tablosu üyelerimize detaylı bir şekilde açıklandı. Yapılan sunumda, derneğimizin aylık gelir ve giderleri, 2020 yılı tahmini bütçesi, güncel borç-alacak durumu, Burs Komisyonu tarafından organize edilen bursların maliyeti ve Yaşamkent Sosyal Tesisleri’nin mali durumu ve yapılan yeni sözleşmeler ve işyerleri ile ilgili süreçler ayrıntılarıyla katılımcılarla paylaşıldı.
İdari ve mali tabloların açıklanmasının ardından toplantıya katılan üyelerimizle soru-cevap şeklinde değerlendirmeler gerçekleştirildi. Yapılan ve yapılamayan faaliyetler ile ilgili görüş bildiren üyelerimizin talep, öneri ve şikayetleri yönetim kurulu üyelerimiz tarafından not edildi. Toplantı sonunda 21 Mayıs haftası ile ilgili yapılması planlanan etkinlikler, Derneğimizin 60. yılı dolayısıyla yapılacak çalışmalar ve mahalle yapılanması ile ilgili hazirundan görüş alındı.
Şeffaflık ve katılımcılık ilkelerimiz gereğince derneğimizin kurumsallaşması adına yapmış olduğumuz bu toplantıya duyarlılık göstererek katılım sağlayan tüm üyelerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.