Yılın ilk Doğu Akdeniz Bölge Dernekleri Toplantısı Adana'da yapıldı
![Yılın ilk Doğu Akdeniz Bölge Dernekleri Toplantısı Adana'da yapıldı](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/049.jpg)
16 Şubat 2012, Perşembe
Yılın ilk Doğu Akdeniz Bölge Dernekleri Toplantısı Adana'da yapıldı
16.02.2012
Yılın ilk Doğu Akdeniz Bölgesi Kafkas Dernekleri Başkanlar Toplantısı, Adana Çerkes Kültür Derneği'nin ev sahipliğinde dernek binasında 12.02.2012 tarihinde yapıldı. Toplantıya Doğu Akdeniz Bölgesinde bulunan Adana, Afşin, G.Antep, Göksun, İskenderun,K.Maraş, Mersin, Reyhanlı Kafkas Dernekleri Başkanları,Yönetim Kurulu üyeleri ve KAFFED Bölge Delegesi katıldı.
Toplantının ilk bölümünde Doğu Akdeniz Bölgesi Kafkas Dernekleri temsilcileri kendi derneklerinin 2012 Faaliyet Takvimi ve devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler verip, karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.
Toplantının ikinci bölümünde ise gündem maddeleri sırasıyla ele alındı,
1-Derneklerde devam eden faaliyetlere (Dil,Folklor,Müzik ve Tiyatro) daha çok katılımın sağlanması...
2-KAFFED tarafından Doğu Akdeniz Bölgesinde yapılacak Anayasa Bilgilendirme Toplantıları...
3-Nart Akademilerinin bölgesel olarak devamı, Adana ve K.Maraşta yapılması...
4-Uluslararası Doğu Akdeniz Kafkas Dernekleri Kültür Festivalinin içinde bulunduğumuz yılda 14-15 Temmuzda Göksun/Yantepe köyünde yapılması...
5-Doğu Akdeniz Çerkes Gençliği'nin etkinliklerine devam etmesi için uygun şartların oluşturulması ve başkanları toplantılarına gençlerinde katılımı...
6-Bölgedeki derneklerin kendi bünyelerinde yapacakları etkinliklere diğer derneklerinde katılımı ve tarih çakışmalarından dolayı bölünmelerinin engellenmesi...
7-Soçi Olimpiyatları
8-KAFFED Adıgey Masası hakkında bilgi ve Adıgey Masasına katkı ve katılım sağlanması adına derneklerimizin ikişer isim belirlemeleri..
Toplantı dilek ve temennilerle son buldu...
Haber: Teuwej Hajykoe / Adana
Etiketler#yılın#yapıldı#toplantısı#ilk#doğu#dernekleri#bölge#akdeniz#adanada
Toplam Görüntülenme 19645
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.