YENİ SEZONA COŞKULU BİR PROGRAM İLE BAŞLADIK
![YENİ SEZONA COŞKULU BİR PROGRAM İLE BAŞLADIK](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/cerkeslerden_yenimahallede_coskulu_kutlama.jpg)
YENİ SEZONA COŞKULU BİR PROGRAM İLE BAŞLADIK
Yeni sezon hazırlıklarını tamamlayan Ankara Çerkes Derneği, 14 Ekim 2018 Pazar Günü Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Kaf Dağı’nı Aşan Ezgiler” programında, anavatandan gelen sanatçılar ile Derneğimiz Elbruz Halk Dansları Topluluğu’nun katılımı ile sezon açılışını gerçekleştirdi.Programın açılışında konuşan Ankara Çerkes Derneği Başkanı Demir Kızılkaya; “Doğu ve batı lehçelerinde Çerkesce kurslarımız ilk derslerini yaptılar. Minikler ve çocuklar Elbruz Ekiplerimiz de aynı şekilde çalışmalarına başladılar. Üniversitelerin açılması ile birlikte gençler Elbruz Ekibimiz hafta sonları çalışmaya başladı. Pazartesi akşamları Kazbek Ekibimiz, Salı akşamları Nartıj Ekiplerimiz çalışıyor. Akardeon kurslarımız, Resim kursumuz, çocuklar keman grubumuz, kadınlar Çerkes el sanatları grubumuz da çalışmalarına başlıyor. Yeni sezon çalışmalarına henüz başlayan bu kurslarımız ve ekiplerimiz için geç kalmış değilsiniz. Sizlerin ve yakınlarınızın katılımlarını bekliyoruz. Kafeteryamız ve Yaşamkent sosyal tesislerindeki restoranlarımız Çerkes yemekleri ile özel günlerinizde ve toplu yemeklerde de hizmetinizdedir. Ayrıca Yaşamkent Sosyal Tesisimiz düğün ve toplantılarınıza uygun salonu ile sizlere hizmet sunmaktadır. Sportif gençlerimizi ve genç kalan dostlarımızı da Yaşamkent Halı Saha tesislerimize bekliyoruz.
Kent yaşamında kimliğimizi ve kültürümüzü korumak için birbirimizle ilişkilerimizin ve iletişimimizin güçlü kalması gerektiği malumunuzdur. Bunun da en önemli vasıtasıdır örgütlerimiz. Örgütlerimiz insanlarımızın desteği, katılımı ve katkısı nispetinde canlı ve güçlü olacaktır. Ankara’da yaşayan soydaşlarımızı hafta içi, hafta sonu müsait oldukları her vakitte bir çayımızı içmeye derneğimize bekliyoruz. Köyde doğan nesillerimiz oradan aldıkları kültür ile bir ölçüde kimliklerini koruyabiliyorlar. Dünyanın her tarafında hayranlıkla ve saygı ile karşılanan Çerkes kültürümüzün çocuklarımızla ve gençlerimizle geleceğe taşınmasını istiyorsak bunun yolu onları örgütlerimizle tanıştırmaktan ve oradaki yaşıtları ile kaynaştırmaktan geçmektedir. Gençler akranlarından öğrenir. Sosyal çevrelerinde ne kadar akran soydaşları olursa o kadar kimliklerine sahip çıkarlar.” dedi. Destekleri için Yenimahalle Belediyesine ve Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar’a teşekkür etti.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise konuşmasında; “Sanat bir milletin olmazsa olmazıdır. Bizi birbirimize bağlayan değerlerdir. Hangi ırktan, hangi mezhepten gelirsek gelelim hepimiz bu vatanın evlatlarıyız. Sizlerle bugün bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.
Programda sahne alan Elbruz Halk Dansları Topluluğu ve “Kaf Dağı’nı Aşan Ezgiler” turnesine katılan Aslan Thakumaşe, Azıda Mış, Tatyana Trekyak, BetalIuan başarılı performansları ile izleyicilerden büyük beğeni topladılar.
Yeni sezon hazırlıklarını tamamlayan Ankara Çerkes Derneği, 14 Ekim 2018 Pazar Günü Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Kaf Dağı’nı Aşan Ezgiler” programında, anavatandan gelen sanatçılar ile Derneğimiz Elbruz Halk Dansları Topluluğu’nun katılımı ile sezon açılışını gerçekleştirdi.<p>
Programın açılışında konuşan Ankara Çerkes Derneği Başkanı Demir Kızılkaya; “Doğu ve batı lehçelerinde Çerkesce kurslarımız ilk derslerini yaptılar. Minikler ve çocuklar Elbruz Ekiplerimiz de aynı şekilde çalışmalarına başladılar. Üniversitelerin açılması ile birlikte gençler Elbruz Ekibimiz hafta sonları çalışmaya başladı. Pazartesi akşamları Kazbek Ekibimiz, Salı akşamları Nartıj Ekiplerimiz çalışıyor. Akardeon kurslarımız, Resim kursumuz, çocuklar keman grubumuz, kadınlar Çerkes el sanatları grubumuz da çalışmalarına başlıyor. Yeni sezon çalışmalarına henüz başlayan bu kurslarımız ve ekiplerimiz için geç kalmış değilsiniz. Sizlerin ve yakınlarınızın katılımlarını bekliyoruz. Kafeteryamız ve Yaşamkent sosyal tesislerindeki restoranlarımız Çerkes yemekleri ile özel günlerinizde ve toplu yemeklerde de hizmetinizdedir. Ayrıca Yaşamkent Sosyal Tesisimiz düğün ve toplantılarınıza uygun salonu ile sizlere hizmet sunmaktadır. Sportif gençlerimizi ve genç kalan dostlarımızı da Yaşamkent Halı Saha tesislerimize bekliyoruz.<p>
Kent yaşamında kimliğimizi ve kültürümüzü korumak için birbirimizle ilişkilerimizin ve iletişimimizin güçlü kalması gerektiği malumunuzdur. Bunun da en önemli vasıtasıdır örgütlerimiz. Örgütlerimiz insanlarımızın desteği, katılımı ve katkısı nispetinde canlı ve güçlü olacaktır. Ankara’da yaşayan soydaşlarımızı hafta içi, hafta sonu müsait oldukları her vakitte bir çayımızı içmeye derneğimize bekliyoruz. Köyde doğan nesillerimiz oradan aldıkları kültür ile bir ölçüde kimliklerini koruyabiliyorlar. Dünyanın her tarafında hayranlıkla ve saygı ile karşılanan Çerkes kültürümüzün çocuklarımızla ve gençlerimizle geleceğe taşınmasını istiyorsak bunun yolu onları örgütlerimizle tanıştırmaktan ve oradaki yaşıtları ile kaynaştırmaktan geçmektedir. Gençler akranlarından öğrenir. Sosyal çevrelerinde ne kadar akran soydaşları olursa o kadar kimliklerine sahip çıkarlar.” dedi. Destekleri için Yenimahalle Belediyesine ve Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar’a teşekkür etti. <p>
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise konuşmasında; “Sanat bir milletin olmazsa olmazıdır. Bizi birbirimize bağlayan değerlerdir. Hangi ırktan, hangi mezhepten gelirsek gelelim hepimiz bu vatanın evlatlarıyız. Sizlerle bugün bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.<p>
Programda sahne alan Elbruz Halk Dansları Topluluğu ve “Kaf Dağı’nı Aşan Ezgiler” turnesine katılan Aslan Thakumaşe, Azıda Mış, TatyanaTrekyak, BetalIuan başarılı performansları ile izleyicilerden büyük beğeni topladılar.<p>
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.