YENİ SEZON AÇILIŞI COŞKULU BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
![YENİ SEZON AÇILIŞI COŞKULU BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/72457416_2607738085951806_7514444454317522944_n.jpg)
YENİ SEZON AÇILIŞI COŞKULU BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Derneğimizin 2019-2020 dönemi yeni sezon açılışı 4 Ekim Cuma akşamı coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi. Adigey Cumhuriyeti’nin 28. kuruluş yıl dönümünün de kutlanıldığı geleneksel zexes gecemizde Adigey Cumhurbaşkanı Kumpil Murat tarafından gönderilen kutlama mesajı katılımcılara iletildi.
Dernek başkanımız Bislan JALOUQA tarafından yeni dönem faaliyetleri ve kurslar hakkında katılımcılara bilgi verildikten sonra bir önceki dönem yönetim kurulu üyelerine emeklerinden dolayı teşekkür edildi. Adaylık sürecinde de “Çevresel Duyarlılık” ilkesini benimseyeceğini beyan eden yönetimimiz tarafından Yenimahalle Belediyesi ile Derneğimizin ortaklaşa gerçekleştireceği proje kapsamında oluşturulacak olan “Çerkes Derneği Hatıra Ormanı”nda bir önceki yönetim kurulu üyeleri adına birer fidan bağışlandı.
Oldukça kalabalık bir katılımın gerçekleştiği gecemizde sahne alan derneğimizin keman grubu “BZEPS” ise dinleyicilerinden büyük beğeni aldı. Düğün thamadesi Yenemuko Mevlüt ATALAY tarafından bje eşliğinde yapılan “Хъуэхъу” ile Adigey Cumhuriyeti’nin 28. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle Adigey Cumhurbaşkanı Kumpil Murat’a teşekkür edildi ve büyük zorluklarla kurulan cumhuriyetimizin ilelebet yaşaması için dilek ve temennilerde bulunuldu.
Şehir dışından gelen misafirlerimizin de katılımıyla coşkulu bir şekilde devam eden düğünümüz gecenin ilerleyen saatlerinde Wuic ile bitirildikten sonra sonlandı. Bu güzel geceye katılan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyor yeni sezonun hepimiz adına güzel bir şekilde geçmesini temenni ediyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.