Sonraki

Önceki

"UZUNYAYLA ÇERKESLERİ" SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


"UZUNYAYLA ÇERKESLERİ" SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kafdav ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz “Topluluk, Aidiyet ve Kimlik: Uzunyayla Çerkesleri, Geleneksel Yaşamdaki Farklılaşmalar” konulu seminerimiz 10 Ocak Cuma akşamı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Kayseri - Pınarbaşı - Uzunyayla bölgesinde alan araştırması gerçekleştirmiş ve bu çalışmasını “Uzunyayla Çerkesleri” adıyla kitaplaştırmış, Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden Doç. Dr. İlkay Şahin ve proje ekibinin katıldığı seminerimizde öncelikle Doç. Dr. İlkay Şahin tarafından editörlüğünü yaptığı kitabın yazım ve araştırma süreci hakkında bilgi verildi.

Proje ekibinden Melike Mutlu tarafından “Toplumsal hafızayı Üretmek: Sürgün, Anavatan ve Öteki İmgesi” konusunda Uzunyayla’da yapılan araştırmaların sonuçları paylaşılırken “Çerkes Yemek Kültürü ve Restoranları” konusunda da Sena Gökçegöz tarafından bir sunum gerçekleştirildi.

Katılımcıların da aktif olarak katıldığı soru-cevap bölümünün ardından “Uzunyayla Çerkesleri” kitabını imzalatan Doç. Dr. İlkay Şahin ve proje ekibine katılımlarından dolayı Kafdav Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sabri Tekir tarafından sertifika takdim edildi.

1234 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: