ÜYELERİMİZİN BİLGİSİNE
![ÜYELERİMİZİN BİLGİSİNE](uploads/haberler/yasamkent.jpg)
ÜYELERİMİZİN BİLGİSİNE
Derneğimiz üyelerinin ve toplumumuzun büyük bir özveriyle inşaa ettiği Çerkes Derneği Yaşamkent Sosyal Tesisleri’nde 2016 yılından itibaren kiracı olarak bulunan "GUPSE CAFE BİSTRO GIDA İNŞ. TUR. TİC. LTD. ŞTİ." Yönetim Kurulumuzun büyük uğraşları sonucunda kiralanan işyerinden tahliye edilmiştir.30 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşen 35. Olağan Genel Kurul'da da gündem olan ve kira borçlarına rağmen herhangi bir yasal işlemin yapılmadığı tespit edilen şirket aleyhine Yönetim Kurulumuz tarafından tahliye talepli icra takibi başlatılmıştır. Takip konusu alacağımızın kısmi olarak ödenmesi sebebiyle İcra Hukuk Mahkemesi'nde açmış olduğumuz tahliye davası kabul edilmiş ve karar kesinleşmiştir. Söz konusu karar doğrultusunda adı geçen şirket, 15.12.2020 tarihinde kiralanan yerden tahliye edilmiş olup bakiye alacağımızın tahsili amacıyla yürütülen hukuki süreç halen devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde mezkur işyerinin tekrar kiraya verilmesi hususunda gerekli duyurular yapılacak olup yaşanan süreci üyelerimizin bilgisine sunarız.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.