Uluslararası Af Örgütü Ankara Yerel Grubu Anadil Günü Etkinliği
![Uluslararası Af Örgütü Ankara Yerel Grubu Anadil Günü Etkinliği](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/5.jpg)
26 Şubat 2012, Pazar
Uluslararası Af Örgütü Ankara Yerel Grubu Anadil Günü Etkinliği
Anadil Günü25 Şubat Cumartesi günü Uluslararası Af Örgütü'nün düzenlemiş olduğu Anadil Günü etkinliğine Eğitim-Sen, Sağlık Emekçileri ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (Ses) ve Uçan Süpürge'nin yanısıra derneğimizden de bir konuşmacı katıldı.
Eğitim-Sen adına katılan konuşmacı, Kürtçe özelinde Türkiye'de anadilde eğitim ve anadil eğitimi konularınnı ele aldı. Bu konuda yaşanan zorluklardan ve engellerden bahsetti. Daha sonra Uçan Süpürge adına söz alan konuşmacı kadınlar özelinde anadilde eğitim olmamasının yarattığı zorluklardan bahsederken, derneğimiz adına katılan konuşmacı Çerkeslerin anadilleri ile ilgili olarak Türkiye'de karşı karşıya oldukları sıkıntıları ve Çerkesce'nin karşı karşıya olduğu yok olma tehlikesini ve Çerkeslerin bu konudaki taleplerini dile getirdi. Ses adına katılan son konuşmacı, anadilini sağlık hizmetlerinden faydalanma sürecinde karşılaşılan zorluklar bakımından ele aldı. Daha sonra katılımcıların yorum ve sorularıyla etkinlik sona erdi.
Eğitim-Sen adına katılan konuşmacı, Kürtçe özelinde Türkiye'de anadilde eğitim ve anadil eğitimi konularınnı ele aldı. Bu konuda yaşanan zorluklardan ve engellerden bahsetti. Daha sonra Uçan Süpürge adına söz alan konuşmacı kadınlar özelinde anadilde eğitim olmamasının yarattığı zorluklardan bahsederken, derneğimiz adına katılan konuşmacı Çerkeslerin anadilleri ile ilgili olarak Türkiye'de karşı karşıya oldukları sıkıntıları ve Çerkesce'nin karşı karşıya olduğu yok olma tehlikesini ve Çerkeslerin bu konudaki taleplerini dile getirdi. Ses adına katılan son konuşmacı, anadilini sağlık hizmetlerinden faydalanma sürecinde karşılaşılan zorluklar bakımından ele aldı. Daha sonra katılımcıların yorum ve sorularıyla etkinlik sona erdi.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.