Türkiye'de Bir İlk: Kafkas Anaokulu Açıldı
![Türkiye'de Bir İlk: Kafkas Anaokulu Açıldı](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/anaokulu_2.jpg)
Türkiye'de Bir İlk: Kafkas Anaokulu Açıldı
Adana Çerkes Kültür Derneği Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi: Kafkas Anaokulu, yoğun bir hazırlık döneminden sonra faaliyetlerine başladı.Adana Çerkes Kültür Derneği Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi: Kafkas Anaokulu, yoğun bir hazırlık döneminden sonra faaliyetlerine başladı.
Adana Çerkes Kültür Derneği, 3-5 yaş arası çocuklarımızın okul öncesi eğitimlerini kendi dil ve kültürlerini öğrenerek tamamlayacağı bu proje için çalışmalara 2012 yılında başladı.
Derneğimizin başarılı çalışmaları sonucu açılacak olan sınıfların eğitim anlamındaki tüm masraflarının Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından karşılanması sağlandı ve Çukurova Güzel Yalı Mahallesinde 2 katlı bir bina kiralandı. Çerkes dil ve kültürünün geleceğe taşınması konusundaki bu örnek çalışma Kafkas Anaokulu'nun 22 Eylül açılmasıyla hayata geçmiş oldu. Anaokul açıldıktan bir hafta sonra, dış duvarları uzman öğretmen eşliğinde, Adana Çerkes Kültür Derneği gençleri ve öğrencileri tarafından boyandı.
Türkiye'de bir ilk olacak olan bu projenin gerçekleşmesi için fedakarca çalışan Adana Çerkes Kültür Derneği ve üyelerini kutluyor, Kafkas Anaokulu'nun öğrencilere başarılar diliyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.