TSIPINE ASLAN'I SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ
![TSIPINE ASLAN'I SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ](uploads/haberler/aslan-.jpg)
TSIPINE ASLAN'I SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ
Tsıpıne Aslan, Kaberdey Balkar Devlet Üniversitesi İlkçağ Kafkas Milletleri Edebiyatı Bölüm Başkanlığı, Kabardey Devlet Üniversitesi Adıge Gelenekleri Araştırma Merkezinin kurucu başkanlığı, Kabardey Balkar Bilim Enstitüsü Drama Bölümünde Adıge Edebiyatı Ana Bilim Dalı Başkanılığı gibi önemli görevleri üstlenmiş olan, 2005 yılında Adıge Gelenek ve görenekleri ve Çerkes yaşam biçimleri hakkında yaptığı çalışmalarından dolayı Devlet “Altın Boynuz” Ödülüne layık görülmüş olan çok değerli bir bilim insanımızdı.
Çok değerli çalışmalarıyla Adıge Kültür ve geleneklerine hizmet etmiş olan Tsıpıne Aslan, 29 Aralık 2010 günü evinde uğradığı faili meçhul bir silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
Tsıpıne Aslan’ı saygıyla ve rahmetle anıyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.