27 yaşında bir genç..Tsey Mahmut, bundan tam 38 yıl önce, 5 Kasım 1977 akşamı Ankara Kuzey Kafkasya Kültür Derneği’nde bir eğlenceye katılmıştı. Ertesi gün askere gidecek olan bir arkadaşları için dernekte toplanan gençler asker düğünü yapmışlardı. Bundan sadece birkaç saat öncesinde, aynı yerde Kafkas Dernekleri Ortak Toplantısı düzenlenmiş; farklı illerden, farklı derneklerden gelen temsilciler, ortak sorunlarına çözüm yolları aramışlardı.
İşte böyle bir akşamın sonunda dağılmakta olan gençlerin bulunduğu otobüs durağına yaklaşan bir cipten kalabalığın üzerine ateş açıldı. Dört kişi yaralandı, Tsey Mahmut Özden göğsünden vuruldu ve birkaç saat sonra da öldü.
Cinayetin failleri bulunamadı…
Tsey Mahmut Özden’i saygıyla anıyoruz…
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.