TRT'den No Sochi açılımı!!!
![TRT'den No Sochi açılımı!!!](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/trt.png)
TRT'den No Sochi açılımı!!!
TRT No Sochi Görselini Sochi reklamında kullandı...Türkiye'nin devlet televizyonu TRT'nin internet sitesinde, 2014 Soçi Kış olimpiyatları açılış töreninin tanıtıldığı sayfada yer alan fragmanın ekran görüntüsünde No Sochi 2014 kampanyasının ödüllü görsellerinden birisi bulunuyor.
http://www.trt.net.tr/televizyon/detay.aspx?pid=35253
Grafik sanatçısı Aydan Çelik tarafından çizilen söz konusu görsel 2011-2012 yıllarında No Sochi 2014 inisiyatifinin koordine ettiği No Sochi kampanyası kapsamında düzenlenen anti-maskot yarışmasında birinci seçilmişti.
http://cerkes.org.tr/tr_TR/soci-olimpiyati-anti-maskot-yarismasi-sonuclandi
Çerkeslerin soykırıma uğratıldığı topraklarda düzenlenen bu olimpiyatlara karşı yürütülen kampanyalar özellikle uluslararası basında kendisine yer buldu. TRT ise halen Türkiye'de yürütülen Soçi karşıtı kampanya ve faaliyetlere karşı tam bir kayıtsızlık içinde.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.