Tıj İlkay Misafirhanesi
![Tıj İlkay Misafirhanesi](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/_c_scvg_1.jpg)
Tıj İlkay Misafirhanesi
Tıj İlkay Tümer Ülker Türkiye ve Adıgey’ de unutulmayacak izler bırakan Tıj İlkay Ülker’ in anısını, vatandaşı olma yolunda hayatını kaybettiğianavatanda yaşatmak üzere, Maykop’ taki dostları tarafından organize edilerek başlatılmış, Kafkasya ve Türkiye’ deki sevenleri ve gönüllülerin katkıları ve çalışmaları ile yürütülmektedir.- Adigey’de oturum izni ve/veya vatandaşlık almak isteyen diaspora Çerkeslerine, Maykop’ta ikamet adresi gösterme, kısa-orta süreli konaklama, adaptasyon, dil öğrenimi gibi konularda hizmet etmek,
- Yerleşimcilere konaklama hizmetini konforlu, temiz, sosyal bir ortamda, şehir merkezine yakın bir lokasyonda, benzerlerine oranla çok daha uygun maliyetlerle sunarak, Diaspora’da yaşayan Çerkeslerin Maykop’a yapacağı seyahatlerindeki konaklama ihtiyaçlarında tercih edebilecekleri iyi bir alternatif yaratmak,
amacıyla yaşamını kendi halkına adamış bir Çerkes olan Tıj İlkay adına Maykop'ta bir misafirhane yapılması planlanmaktadır.
Misafirhanenin bir katı, Tıj İlkay’ın kişisel eşyalarının yer aldığı bir köşe ve çeşitli kültür sanat faaliyetleri ve toplantıların yapılabileceği bir salonu içerir şekilde inşa edilecektir.
Burada yapılacak faaliyetlerle, misafirlerin Maykop’taki mevcut olanaklara ek olarak, Maykop sosyal hayatını görmesi, tanıması, sosyalleşmesi ve kültürel paylaşımlarda bulunmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir. Bu proje, Tıj İlkay Ülker’in adıyla, canından çok sevdiği anavatana geri dönüş projelerine katkıda bulunmak amacıyla, sevenlerinin ve tüm Kafkasya’ lıların destekleri ile yürütülmektedir.
TL TR43 0020 5000 0085 4338 0000 01
USD TR59 0020 5000 0085 4338 0001 01
Anıl Ercan Sönmez – Cankat Acı ortak hesabı
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.