20.07.2015 tarihinde Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde öğle saatlerinde meydana gelen patlamada Kafkas Dernekleri Federasyonu eski başkan yardımcısı Sayın Metin Kılıç’ın eşi Ferdane Kılıç ve oğlu Nartan Kılıç vefat etmiştir; kızı Sinem Kılıç ise yaralanmıştır. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre ölü sayısı 31’i bulmuş, yaralıların sayısı ise 100’ü geçmiş durumdadır. Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe edilmektedir.
Çerkes Derneği olarak demokratik bir hak olan gösteri ve basın açıklamasının, böylesine iğrenç bir şekilde terörize edilmesini lanetliyor ve kınıyoruz.
Bu olayın aydınlatılması ve sorumlularının yakalanarak cezalandırılması için Türkiye Cumhuriyeti Devletini göreve çağırıyor; hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar diliyoruz.
#SuruçtaKatliamVar
Çerkes Derneği Yönetim Kurulu
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.