Suriyeli Çerkesler Ankara Derneği'nde Buluştu ....
![Suriyeli Çerkesler Ankara Derneği'nde Buluştu ....](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/912655_10153780932440480_1614088483_n_1.jpg)
Suriyeli Çerkesler Ankara Derneği'nde Buluştu ....
Suriyeli Çerkesler Ankara Derneği'nde buluştu...
Suriye'de hala devam eden savaş nedeniyle Türkiye'ye göç eden ve Ankara'da ikamet eden Suriyeli Çerkes ve Çeçen aileler Ankara Çerkes Derneği'nde buluştu. Dernek gençlerinin organize ettiği akşam yemeğine Kafkas Dernekleri Federasyonu başkanı Yaşar Arslankaya ve Ankara Çerkes Derneği başkanı Murat Özden katıldı.
Yemek, Çerkes Derneği başkanı Murat Özden'in konuşmasıyla başladı. Özden, katılan tüm ailelere hoşgeldin dileklerini ilettikten sonra Ankara'ya geldiklerinden beri yaşadıkları sıkıntı ve sorunlara çözüm bulmak için ellerinden gelenleri yapacaklarını söyledi. Aileler ile sürekli iletişim halinde olacaklarını belirten Özden, derneğin de onların bir evi olduğunu burda misafir degil de evsahibi olduklarini söyleyerek her zaman beraber olmak istediklerini dile getirdi.
Kaffed başkanı Yaşar Arslankaya ise katılımcı ailelere hitaben: "Bu üzücü, yıkıcı olaylar nedeniyle tanışmış olmak bizleri derinden üzüyor. Ancak insanın hayatı boyunca başına mutlaka birşeyler geliyor. Ve insan yaşadıkça acı bir şekilde öğreniyor. Çerkeslerin yaşadığı tüm topraklarda böyle acı şeyler yaşanmasın ve hep beraber mutlu bir şekilde yaşamayı Allah bizlere nasip etsin. Umarim bu acı olaylar bir an once biter ve bütün herşey yoluna girmiş bir şekilde ailelerinize, akrabalarınıza ve geride bıraktıklarınıza kavuşursunuz. Söylenecek çok şey var fakat Allah bizlere daha fazla acı yaşatmasın diyelim. Ve bu birlikteliğimizi her zaman tekrarlayalım, daha çok bir araya gelelim. İyi günümüzde, kötü günümüzde birbirimizin yanında olalım. Organizasyonu gerçekleştiren gençlere de özellikle teşekkür ediyorum, sagolsunlar. Hepiniz için iyi niyetlerimi tekrarlıyorum. " dedi.
Oldukça samimi ve neşeli bir ortamda gerçekleşen akşam yemeği bitiminde çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla herkes birbirlerine sarılarak ve en yakın zamanda buluşma sözü vererek dernekten ayrıldılar.
Haber: Şamil Keleş
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.