‘’Sürgünde Çerkes Ressamlar Buluşması’ ’ Yoğun İlgi Gördü
![‘’Sürgünde Çerkes Ressamlar Buluşması’ ’ Yoğun İlgi Gördü](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/13262417_10153828078584620_1517490764_o.jpg)
‘’Sürgünde Çerkes Ressamlar Buluşması’ ’ Yoğun İlgi Gördü
Çerkes Derneği’nin, Büyük Sürgün 152. Yıl Anma Etkinlikleri Kapsamında Çankaya Belediyesi’nin katkıları ile Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlediği sergide 36 Çerkes Ressamın tabloları yer aldı.
Sergiye Çankaya Belediye Başkanı Sn. Alper Taşdelen ,Çankaya Bld.Bşk.Yrd. Nafiz Kaya ve Çankaya Bld.Kültür ve Sosyal İşleri Müd. Şebnem Erol ve KAFFED Genel Başkan’ı Yaşar Aslankaya ,sanatçılar ve sanatseverler katıldı. Çerkes Derneği Başkanı Murat Özden’in açılış konuşmasının ardından Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen duygularını şöyle dile getirdi:
“Acı hepimizindir, bütün insanların, bütün insanlığıdır. 1864 Çerkes Sürgünü’de hepimizin acısıdır. Anadolu’nun çok büyük acılar üzerine harmanlanmış olduğu ve acılar üzerinden de her toplumun el verdiği, omuz verdiği,göz yaşı verdiği, kanlarını akıttığı Kurtuluş Savaşı mücadelesinden sonra kurulan cumhuriyetin de o birlikte yaşama arzusunun, iradesinin kıymeti buradan kaynaklanıyor. Bu ülke hepimizin ortak ve ensonvatanı. Mustafa KemalAtatürk’ün mirasına hepimiz sahip çıkacağız ve yaşatacağız. Bu sergi de bu acıların hepimizin yüreğinde yaşadığının da somut bir göstergesidir.”
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.