Stephan Wıllıamson Londradan gelerek derneğimizi ziyaret etti.
![Stephan Wıllıamson Londradan gelerek derneğimizi ziyaret etti.](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/10487367_10152477815919284_1078666085518068056_n.jpg)
Stephan Wıllıamson Londradan gelerek derneğimizi ziyaret etti.
Çerkes kültürü ile ilgi kayıtlar video ve müziklerin kaydını yapmak üzere Stephan Williamson Londra'dan gelerek derneğimizi ziyaret etti.Stephan Williamson Çerkes müziklerinin bir arada olduğu bir proje gerçekleştirecek.
Williamson ilk önce ses kaydı ve video çekecek, Çerkes müzisyenlerin biyografilerini ve eserlerini tanıtacak.
Çerkes müziği ve kültürü konusunda kendisine bilgi kitap ve dökümanlar verildi.
Gelecek ay "Circassia" filminin prodüktörleri ile birlik te Abhaz müzikleri hakkında araştırma yapmak üzere Abhazya'ya gidecek olan Williamson, şu anki projesini ise Sayat Project sayfasında yayınlayacak.
Kendisine projeleri ve kültürümüze ilgisinden dolayı teşekkür ederiz.
Ankara Çerkes Derneği
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.