Sönmez Baykan, hem kendi halkı hem de diğer halklar için hiçbir zaman mücadelesinden vazgeçmeyen, 90’lı yılların Türkiye'sinde emekten, özgürlükten ve eşitlikten yana olan bir Çerkesti. Dünya Çerkes Birliği’nin kuruluşunda emeği geçen ve Türkiye’yi bu oluşumda temsil eden kişilerden biriydi.90’lı yılların başında Türkçe-Çerkesce yayın yapan Marje dergisinin de sahibiydi.
1999 yılında genç yaşta öldürülen arkadaşımız Sönmez Baykan’ı ölümünün 16. yıl dönümünde saygıyla anıyoruz.
Çerkes Derneği
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.