Şogen Ümit Dinçer ile Söyleşi: 156. Yılında Çerkes Soykırımı ve Sürgünü: 21 Mayıs Süreci, Söylemler ve Değerlendirmeler"
![Şogen Ümit Dinçer ile Söyleşi: 156. Yılında Çerkes Soykırımı ve Sürgünü: 21 Mayıs Süreci, Söylemler ve Değerlendirmeler"](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/whatsapp-image-2020-05-29-at-21.08.44.jpeg)
Şogen Ümit Dinçer ile Söyleşi: 156. Yılında Çerkes Soykırımı ve Sürgünü: 21 Mayıs Süreci, Söylemler ve Değerlendirmeler"
Çerkes Soykırımı ve Sürgünü’nün 156. yıl dönümüne özel olarak başlattığımız canlı yayın programlarımızın sonuncusunu diasporanın en köklü sivil toplum örgütlerinden olan İstanbul Kafkas Kültür Derneği başkanı Şogen Ümit Dinçer ile gerçekleştireceğiz.Çerkes Soykırımı ve Sürgünü’nün 156. yıl dönümüne özel olarak başlattığımız canlı yayın programlarımızın sonuncusunu diasporanın en köklü sivil toplum örgütlerinden olan İstanbul Kafkas Kültür Derneği başkanı Şogen Ümit Dinçer ile gerçekleştireceğiz. Diaspora olarak 21 Mayıs’lara bakış açımız, söylemlerimiz ve 21 Mayıs’ların geleceğinin konuşulacağı ve 21 Mayıs haftası boyunca yapılan tüm etkinliklerle ilgili kapsamlı bir değerlendirmenin yapılacağı “156. Yılında Çerkes Soykırımı ve Sürgünü: 21 Mayıs Süreci, Söylemler ve Değerlendirmeler” konulu canlı yayınımız 31 Mayıs Pazar akşamı 21.00’de Youtube kanalımızdan gerçekleştirilecektir. İlgilenen herkesin katılımını bekliyoruz.
ŞOGEN ÜMİT DİNÇER KİMDİR?
1970 yılında Kayseri-Pınarbaşı’da doğdu. İlk ve orta kademe eğitimlerini Kayseri Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1986 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’ni kazandı ve tıp eğitimine Ankara’da başladı. 1994 yılında Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Ankara GATA’da tamamladıktan sonra uzmanlık ve akademik hayatını Haydarpaşa GATA’da sürdürdü ve 2014 yılında emekli oldu. Halen özel bir hastanede çalışmalarına devam etmektedir.
1986 yılında Ankara’ya geldiği günlerden beri derneklerde gençlik komisyonları ve yönetim kurullarında hemen her kademede çalıştı. 2000 yılından beri iş sebebiyle bulunduğu İstanbul’da İstanbul Kafkas Kültür Derneği’nde çalışmalarına devam etti. Halen İstanbul (Bağlarbaşı) Kafkas Kültür Derneği’nde yönetim kurulu başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Уэрэд Жэщ - WORED GECESİ
Ankara Çerkes Derneği olarak, profesyonel sanatçılarımızın icralarıyla sahne alacağı Çerkes şarkı ve müziklerimize doyacağınız Wored Gecesi’nde siz değerli üyelerimizi aramızda görmekten onur duyarız.
AKP ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI TURGUT ALTINOK ZİYARETİ
Değerli Üyelerimiz, Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel Seçimler çalışmaları kapsamında siyasi parti temsilcileri ve belediye başkan adayları derneğimizi ziyaret ederek üyelerimiz ile bir araya gelmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok derneğimizi ziyaret edecektir. 24 Mart Pazar günü saat 14:45’de gerçekleştirilecek toplantıya tüm üyelerimiz davetlidir.
AKP ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DUHAN KALKAN ZİYARETİ
Değerli Üyelerimiz, Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel Seçimler çalışmaları kapsamında siyasi parti temsilcileri ve belediye başkan adayları derneğimizi ziyaret ederek üyelerimiz ile bir araya gelmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Adalet ve Kalkınma Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan derneğimizi ziyaret edecektir. 21 Mart Perşembe günü saat 20:45’de gerçekleştirilecek toplantıya tüm üyelerimiz davetlidir.
14 MART ADIGE DİLİ VE EDEBİYATI GÜNÜ
14 MART ADIGE DİLİ VE EDEBİYATI GÜNÜ PROGRAMIMIZA DAVETLİSİNİZ!
CHP ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN CAN GÜNER ZİYARETİ
Değerli Üyelerimiz, Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel Seçimler çalışmaları kapsamında siyasi parti temsilcileri ve belediye başkan adayları derneğimizi ziyaret ederek üyelerimiz ile bir araya gelmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner derneğimizi ziyaret edecektir. 10 Mart Pazar günü saat 16:45’de gerçekleştirilecek toplantıya tüm üyelerimiz davetlidir.