ŞEYMA VE TUĞBA İÇİN ADALET
![ŞEYMA VE TUĞBA İÇİN ADALET](uploads/haberler/5dd66d5555427f0704a56780.jpg)
ŞEYMA VE TUĞBA İÇİN ADALET
27 Haziran 2019 tarihinde Konya’da ikamet eden Şeyma ve Tuğba SARI kardeşler, Muzaffer Canpolat tarafından vurularak öldürülmüş, anne Hacer SARI ise bu olayda ağır yaralanmıştı. Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılaması yapılan davanın karar duruşması 22 Aralık Salı (yarın) 09:30’da görülecektir.Ülkemizde işlenen tüm kadın cinayetlerinin mağdurlarının adalet arayışlarına destek verilmesi ve kadın hakları için yapılan tüm çalışmaların gündemde tutulması için çaba gösteren sivil toplum kuruluşları ile dayanışma içinde olunması gerektiğinin farkında olarak; vahşice işlenen bu cinayet ile ilgili katilin hak ettiği cezayı alana kadar dosyanın takipçisi olacağımızı beyan ediyor, Şeyma ve Tuğba için adalet bekleyen herkesi de bu davaya sahip çıkmaya davet ediyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.