Selçuk Sımsım Söyleşi ve İmza Günü KAFDAV'da gerçekleşti
Selçuk Sımsım Söyleşi ve İmza Günü KAFDAV'da gerçekleşti
Ankara Çerkes Derneği ve Kafkas Araştırma Kültür ve Dayanışma Vakfı (KAFDAV) tarafından ortaklaşa düzenlenen “Selçuk Sımsım Söyleşi ve İmza Günü” oldukça samimi bir ortamda gerçekleştirildi.
Araştırmacı-Yazar Selçuk Sımsım’ın Apra Yayıncılık’ dan çıkan “19. Ve 20. Yüzyıl Abazaların Politik Tarihi (1770-1993)” adlı kitabını tanıttığı söyleşinin moderatörlüğünü Abhazya Cumhurbaskanligi Stratejik Arastirmalar Merkezin' nden Sosyolog Jade Cemre Erciyes yaptı.
Şimdiye kadar Abazaların Politik Tarihi üzerinde yeteri kadar çalışılmadığına değinen Sımsım, kitabin 15 yıllık bir araştırmanın ilk ürünü olduğunu, bundan sonra da farklı konulara odaklanan çalışmalarının devam edeceğini söyledi.
Bir halkın kaderinin başka bir halk tarafından belirlenemeyeceğini, her halkın kendi kaderini kendisinin belirlemesi gerektiğini vurgulayan Sımsım, Abhazların kendi kaderlerini belirlemede gösterdikleri kararlılığı bu çalışmada belgelerle ortaya koymaya çalıştığını belirtti.
Söyleşi sonunda söz alan katılımcılar kitap hakkında görüşlerini belirterek duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Daha sonra sırası ile Vakıf adına vakıf yönetim kurulu üyesi Rahmi Aksu ve Ankara Çerkes Derneği Başkanı Murat Özden söz alarak katılımcılara ve Selçuk Sımsım’ a teşekkür ettiler.
Söyleşi yazarın kitabını imzalamasıyla sona erdi.
Kitap kaynak kişilere ve arşiv belgelerine dayandığı halde sade bir dil tercih edilmiş olmasından dolayı hem araştırmacılara hem de Abazaların tarihine ilgi duyan herkesin kütüphanesinde bulunması gereken bir eser. Kitabı www.kafdavyayincilik.com ve www.aprayayincilik.com adreslerinden temin edebilirsiniz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.