Ş'ejoque Zafer'in ikinci şiir kitabı için imza gecesi yapıldı
![Ş'ejoque Zafer'in ikinci şiir kitabı için imza gecesi yapıldı](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/zafersurer_imzagunu.jpg)
Ş'ejoque Zafer'in ikinci şiir kitabı için imza gecesi yapıldı
10 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00'da başlayan bir programla derneğimizin emektar Çerkesçe hocası Ş'ejoque Zafer'in ikinci şiir kitabı için bir imza gecesi gerçekleştirildi. Açılış konuşmalarını müteakiben Sayın Sürer'in öğrencilerinin tarafından şiir dinletisi gerçekleştirildi. Hemen ardından Tkhıgho Hakan Sert'in eşlik ettiği, Çerkes müziğinin duayeni Sayın Azmi Toğuzata da konuklarımıza bir müzik ziyafeti verdi.
Mesleği öğretmenlik olan Ş'ejoque Zafer, altı sene önce başladığı Çerkesçe dil kursu hocalığı süresince her yaştan sayısız öğrencisine Çerkesçe okuma, yazma ve konuşma öğretti. Гум къыпытыкIухэр (Gum Qıpıtık'xer)'den sonraki ikinci şiir kitabı Сэ иджыри сы-истамбылак1уэщ (Se Yicıri cıyistambılak'ueş-Ben hala sürgünüm)'ın tüm gelirleri anavatanında elim bir kazada hayatını kaybeden Tıj İlkay anısına Maykop'ta devam eden Tıj İlkay Dönüş Yolu Projesi'ne adandı.
Kitaptaki tüm şiirler Sayın Sürer'in öğrencileri tarafından seslendirilerek bir CD haline de getirildi ve kitapla birlikte temin edilebiliyor. Bu ses kayıtları bu sene Maykop'taki 150. yıl anma etkinliklerinde de halka dinletilecek.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.