SEÇMELİ DİL DERSİ DİLEKÇE VERME SÜRESİ 21 EYLÜL CUMA GÜNÜNE KADAR UZATILDI!!!
![SEÇMELİ DİL DERSİ DİLEKÇE VERME SÜRESİ 21 EYLÜL CUMA GÜNÜNE KADAR UZATILDI!!!](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/se_cmeli ders.jpg)
14 Eylül 2012, Cuma
SEÇMELİ DİL DERSİ DİLEKÇE VERME SÜRESİ 21 EYLÜL CUMA GÜNÜNE KADAR UZATILDI!!!
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 4+4+4 sistemini içinde bulunan seçmeli dersler için verilen süre 21 Eylül Cuma gününe kadar uzatıldığını açıkladı.
Daha önce 12 Eylül Çarşamba günü mesai bitimine kadar verilen süre yetersi ve öğrenci velilerin süre hakkında bilgisi olmadığından yaşanan sıkıntıları gidermek amacı ile süreyi 21 Eylül 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar uzatıldı. Ders seçimi tarihini de 21 Eylül’e çekti.
Milli Eğitim Makanı Ömer Dinçer in yaptığı açıklamada, “Şimdiye kadar seçmeli dersler için müracaat edemeyenler öğrenci ve veliler 21 Eylül Cuma gününe kadar ders seçebilecek. Eğer okullarda öğrencilere ders seçiminde bir dayatma yaşatılıyorsa, velilerin Milli Eğitim Bakanlığı’na şikâyette bulunmaları yeterli.”
Bakan Dinçer, “Öğrencilerimiz, bir dersi seçtiğinde öncelikle okulda bulunan o dersi verebilecek öğretmenlerimizi görevlendireceğiz. Eğer okulda yeterli öğretmen yoksa önceden de olduğu gibi, ilgili dersler için ücretli öğretmen alacağız” dedi.
Çerkes Derneği
Daha önce 12 Eylül Çarşamba günü mesai bitimine kadar verilen süre yetersi ve öğrenci velilerin süre hakkında bilgisi olmadığından yaşanan sıkıntıları gidermek amacı ile süreyi 21 Eylül 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar uzatıldı. Ders seçimi tarihini de 21 Eylül’e çekti.
Milli Eğitim Makanı Ömer Dinçer in yaptığı açıklamada, “Şimdiye kadar seçmeli dersler için müracaat edemeyenler öğrenci ve veliler 21 Eylül Cuma gününe kadar ders seçebilecek. Eğer okullarda öğrencilere ders seçiminde bir dayatma yaşatılıyorsa, velilerin Milli Eğitim Bakanlığı’na şikâyette bulunmaları yeterli.”
Bakan Dinçer, “Öğrencilerimiz, bir dersi seçtiğinde öncelikle okulda bulunan o dersi verebilecek öğretmenlerimizi görevlendireceğiz. Eğer okulda yeterli öğretmen yoksa önceden de olduğu gibi, ilgili dersler için ücretli öğretmen alacağız” dedi.
Çerkes Derneği
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.