Sonraki

Önceki

RUSYA FEDERASYONU ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ALEKSEY YERHOV’U PROTESTO ETMEK İÇİN KUĞULU PARKTAYIZ!


RUSYA FEDERASYONU ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ALEKSEY YERHOV’U PROTESTO ETMEK İÇİN KUĞULU PARKTAYIZ!

23 ŞUBAT PAZAR 14.30’DA RUSYA FEDERASYONU ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ALEKSEY YERHOV’U PROTESTO ETMEK İÇİN KUĞULU PARKTAYIZ!

Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Sputnik Haber Ajansı’na Suriye’deki son durum ile ilgili vermiş olduğu röportajda konuyla ilgisi olmamasına rağmen Çerkes soykırımı ve sürgünü hakkında tarihi gerçekleri çarpıtarak açıklamalarda bulunmuş, Çerkesler hakkında hakaret boyutuna varacak beyanlarla toplumumuzu hedef almıştır.

Olayın medyaya yansıdığı günden itibaren yapılan bu açıklamalara karşı sert bir şekilde tepki verilmesi gerektiği ve Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği önünde geniş katılımlı bir basın açıklaması yapılması gerektiği gerek KAFFED Başkanlar Kurulu iletişim grubunda gerekse Federasyonumuzla yaptığımız tüm görüşmelerde ilgililerle paylaşılmıştır. Ancak geçen bir haftalık süreç içerisinde bizim dışımızda yaşanan bazı gelişmelerden dolayı söz konusu basın açıklaması şu zamana kadar gerçekleştirilememiştir. Konuyla ilgili yaşanan tüm gelişmeler önümüzdeki günlerde ayrıntılı bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Bu sürecin sonunda Büyükelçi Yerhov’un sarf ettiği sözlerle ilgili tepkinin kamusal alana taşınması amacıyla Federasyonumuz tarafından 23 Şubat Pazar 14.30’da Kuğulu Park’ta bir basın açıklaması yapılacağı duyurulmuştur.

Yönetim Kurulumuz tarafından yapılan istişare neticesinde amacımızın en başından beri Büyükelçinin tarihi gerçekleri çarpıtarak toplumumuzu hedef alan asılsız ve sorumsuz söylemlerine verilecek en güzel yanıtın yine tarihi gerçekleri basın önünde açıklamak olduğunu düşündüğümüz için Derneğimizin tüm üyelerini ve halkımızın her bir ferdini Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov’un yaptığı bu açıklamalar karşısında durmak ve gerçekleri daha güçlü bir sesle haykırmak için KAFFED tarafından 23 Şubat Pazar 14.30’da Kuğulu Park’ta gerçekleştirilecek olan basın açıklamasına katılmaya davet ediyoruz.

Ankara Çerkes Derneği Yönetim Kurulu

605 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: