Perit Derneği Diasporadan Gençleri Misafir Etti
![Perit Derneği Diasporadan Gençleri Misafir Etti](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/perit.jpg)
18 Ağustos 2011, Perşembe
Perit Derneği Diasporadan Gençleri Misafir Etti
Türkiye ve Ürdün’den yaz kampı için Kabardey’e gelmiş olan gençler ,10 Temmuz Pazar günü Perit derneğine davet edildiler.Türkiye ve Ürdün’den yaz kampı için Kabardey’e gelmiş olan gençler ,10 Temmuz Pazar günü Perit derneğine davet edildiler. Türkiye’den 24, Ürdün’den ise 22 çocuk ve genç, sorumlu öğretmenleri ve KBC Gençlik ve STK’lardan sorumlu bakanlık yetkilisi Nane Lera eşliğinde derneğe geldiler.
Perit Derneğindeki programın sunuculuğunu Nalçik’teki öğrencilerimizden Thambılmış İlker yaptı. Misafir gençlerimizin hiçbirisinin Adığece bilmemesi nedeniyle sunumlar ve konuşmalar, İlker tarafından Adığece ve Türkçe olarak, bir başka öğrencimiz olan Thlıvuç Anzor tarafından da Arapça olarak yapıldı.
Dernek başkanı Şenıbe Beycan, Türkiye grubunun sorumlusu Şovcen Cevdet ve Ürdün grubunun sorumlusu Janberk Zahir gençlere yönelik kısa birer konuşma yaptıktan sonra program başladı.
Şarkılarıyla; Neğoy Anzor, Hağur Neyana ve Berbeç Alihan –İslam kardeşler ile Kodz Mişe’nin yetiştirmiş olduğu Pşıne müzik grubu gençleri eğlendirdiler.Ardından düğün yapan gençler akşam yemeğinde de Kafe Leyla’da Perit derneğinin misafiri oldular.
Perit Derneğindeki programın sunuculuğunu Nalçik’teki öğrencilerimizden Thambılmış İlker yaptı. Misafir gençlerimizin hiçbirisinin Adığece bilmemesi nedeniyle sunumlar ve konuşmalar, İlker tarafından Adığece ve Türkçe olarak, bir başka öğrencimiz olan Thlıvuç Anzor tarafından da Arapça olarak yapıldı.
Dernek başkanı Şenıbe Beycan, Türkiye grubunun sorumlusu Şovcen Cevdet ve Ürdün grubunun sorumlusu Janberk Zahir gençlere yönelik kısa birer konuşma yaptıktan sonra program başladı.
Şarkılarıyla; Neğoy Anzor, Hağur Neyana ve Berbeç Alihan –İslam kardeşler ile Kodz Mişe’nin yetiştirmiş olduğu Pşıne müzik grubu gençleri eğlendirdiler.Ardından düğün yapan gençler akşam yemeğinde de Kafe Leyla’da Perit derneğinin misafiri oldular.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.