Sonraki

Önceki

OSETÇE DİL KURSU HOCAMIZ: KARİNA İKAEVA


OSETÇE DİL KURSU HOCAMIZ: KARİNA İKAEVA

Derneğimizin 2019-2020 dönemi yeni sezon çalışmaları kapsamında Osetçe dil kursu KARİNA İKAEVA hocamız tarafından verilecektir.

Kuzey Osetya Cumhuriyeti’nden olan Karina İkaeva, 2003-2008 yılları arasında Vladikavkaz Pedagojik Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olmuş ve Çağdaş Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği üzerine Filoloji Uzmanı olarak uzmanlık diplomasını almıştır.

2008-2010 yıllarında Ankara’da Yabancı Dil Okullarında ve Halk Eğitim Merkezinde Rusça öğretmenliği yapan İkaeva, 2011-2016 yılları arasında Rus Kültür ve Eğitim Merkezinde kurucu öğretmenlik yapmıştır. 2016 yılından itibaren Slav Dilleri Eğitimcileri ve Tercümanlar Derneği başkanı ve Rusya Bilim ve Kültür Merkezi’nde Rusça kurs müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Profesyonel olarak sözlü ve yazılı tercümanlık da yapan İkaeva, 2014 yılından itibaren çeşitli tercüme ve danışmanlık şirketlerinde çalışmıştır. İleri derecede İngilizce ve Türkçe, profesyonel seviyede Rusça ve Osetçe bilmektedir.

Yeni dönemde anadilimizin yaşatılması için büyük emekler vereceğine inandığımız Karina hocamıza başarılar diliyor, Ankara Çerkes Derneği olarak tüm üyelerimizi dil kurslarımıza kayıt olmaya davet ediyoruz.

(İletişim: 03122228590)

2784 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: