Ankara Çerkes Derneği tarafından, sahip olduğumuz zengin kültürel özelliklerin tanıtılması ve paylaşılması amacıyla düzenlenen ‘’Kültür Günleri’’ kapsamında, 13 Ocak 2013 tarihinde ''Oset Gecesi’’ gerçekleştirilmiştir.
Etkinlik kapsamında, Osetlerin anavatanları, tarihçeleri ve günümüzdeki yaşamlarına dair bilgiler aktarılmıştır. Geceye konuk olan, Kuzey Osetya Üniversitesi' nin Müzik Topluluğu K’ona, yaptığı müzik dinletisiyle izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Müzik topluluğu, Oset Halk Müziği ezgilerini otantik müzik aletleri eşliğinde misafirlerimizle paylaşırken, kullandıkları müzik aletlerinin özelliklerini ve tarihçelerini de izleyicilere aktardılar. Gecenin gerçekleşmesinde emeği geçen bütün Oset kardeşlerimize, müzikleriyle bizlere unutulmaz bir gece yaşatan K’ona Müzik Grubuna teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Saygılarımızla,
Ankara Çerkes Derneği
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.