NATALYA ESTEMİROVA'YI SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ
![NATALYA ESTEMİROVA'YI SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/img_20200715_115635_448.jpg)
NATALYA ESTEMİROVA'YI SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ
Natalya Khusainovna Estemirova (28.02.1958-15.07.2009) insan hakları örgütü Memorial'ın Caharkale(Grozny) ofisi sorumlusuydu. Özellikle 2. Çeçen-Rus savaşından sonra Çeçenya'daki insan hakları ihlallerini konu alan birçok çalışmaya imza atmıştı. 15 Temmuz 2009 tarihinde kaçırıldı ve cansız bedeni komşu cumhuriyet İnguşetya'da bulundu. Vefatının 11. yılında Çeçen insan hakları savunucusu Natalya Estemirova'yı saygı ve rahmetle anıyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.