Çerkes Derneği I Anasayfa

  • +90(312) 222 8590
  • +90(541) 404 1864
  • [protected email address]

Mızıka Kursu

Turkav Nart Can Esen tarafından verilen mızıka kursumuz en fazla üçer kişilik sınıflarda birebir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada bir gün eğitim verilmektedir. Çerkes müziğinin önemli bir parçası olan “Pşıne” enstrümanı ile ilgili verilen kursun amacı, öğrencilerin hobi olarak veya profesyonel amaçlı gelişimine temel oluşturacak kaliteli altyapıyı sağlamaktır. Derneğimizin çalışma sezonu boyunca ücretli olarak verilen bu eğitim, katılımcının kişisel becerilerine ve sanatsal gelişimine da katkı sağlamaktadır.

Fiziksel durumunuza ve seviyenize göre alacağınız mızıkanın seçimini yapmak oldukça önemli olduğundan mızıka satın almadan önce müzik eğitmenimiz ile görüşmeniz size fayda sağlayacaktır. 

 

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

  • Üye Başvuru Formu (Dernek Üyesi Olmayanlar için)
  • Kurs Başvuru Formu
  • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

 


Turkav Nart Can ESEN, Düzce'nin Arapçiftliği köyünden olup Adıge’lerin Şapsığ boyundandır. Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü mezunu olan ESEN, 2007-2017 yılları arasında Elbruz Halk Dansları Topluluğu’nda, 2017-2019 yılları arasında Badin Müzik Grubu kadrosunda yer almıştır.  Düzce Adige Kültür Derneği Müzik Grubunda da görev alan Nart Can ESEN pşıne, garmon, akordeon ve apepşıne enstrümanlarına oldukça hakimdir. 2017-2019 yılları arasında Ankara Çerkes Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

İlgili Haberler

MIZIKA KURSUMUZ BAŞLIYOR!

MIZIKA KURSUMUZ BAŞLIYOR!

28 Ekim 2019, Pazartesi

Derneğimizin 2019-2020 dönemi yeni sezon çalışmaları kapsamında verilecek olan Mızıka kursumuz Turkav Nart Can Esen eğitmenliğinde başlayacaktır.

 
3WTURK CMS v8.3.1