Meşbaşe İshak Ankara Çerkes Derneği'nde hemşehrilerimizle buluştu.
Meşbaşe İshak Ankara Çerkes Derneği'nde hemşehrilerimizle buluştu.
Meşbaşe İshak Ankara Çerkes Derneği'nde hemşehrilerimizle buluştu.Haber: Beğ Gugeç
Bu yıl Adigey'de 80.yaşı kutlanarak, Meşbaşe İshak yılı olarak ilan edildi ve bundan sonra Çerkes Derneği'nde de her yılın Mayısında bugünün kutlanacağı belirtildi.
İbrahim Çetao, Mevlüt Atalay, Fahri Huvaj yazarımızın hayatını ve edebi kişiliğini anlattılar. Daha sonra kendisi Adığece olarak söyleşisini sürdürdü.
Keyifli, katılımın yoğun olduğu söyleşi gençlerin hazırlamış olduğu Meşbaşe İshak'ın 80. doğum yılının temsili olarak 8 tane mum yakıldı ve yazarın akademik başarısıyla ilgili ufak bir sunum gerçekleştirilerek devam etti. Bunun ardından Meşbaşe İshak'ın Adigey'deki bir kanalda yapılan televizyon programı misafirlerle paylaşıldı. Son olarak yazar kitaplarını okurlarına imzaladı ve söyleşi tüm bu güzelliklerle son buldu.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.