BİRKAFFED başkanı Şığaluğe Ata Katı'nın kızı, KAFFED başkanı Şığaluğe Vacit Kadıoğlu'nun kuzeni, ünlü senarist ve oyuncu Meral Okay vefat etti.
1970 li yıllarda derneğimizin aktif üyelerindendi.
Dönemin halk oyunları grubu Elbruz Gaytaoğlunun ekibinde yer alan, koro ve tiyatro çalışmalarına aktif katılan, 1978 yılındaki kültür gecesinde İstanbulak'o oyunundaki unutulmaz oyunuyla da hatırlarda kalan Meral Okay bir süredir Akciğer tedavisi görmekte olduğu evinde hayatını kaybetti.
Cenazesi yarın öğlen namazını müteakiben İstanbul Bebek Camiinden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecektir.
Meral Okay'a Allah'dan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar dileriz.
Çerkes Derneği Yönetim Kurulu
1970 li yıllarda derneğimizin aktif üyelerindendi.
Dönemin halk oyunları grubu Elbruz Gaytaoğlunun ekibinde yer alan, koro ve tiyatro çalışmalarına aktif katılan, 1978 yılındaki kültür gecesinde İstanbulak'o oyunundaki unutulmaz oyunuyla da hatırlarda kalan Meral Okay bir süredir Akciğer tedavisi görmekte olduğu evinde hayatını kaybetti.
Cenazesi yarın öğlen namazını müteakiben İstanbul Bebek Camiinden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecektir.
Meral Okay'a Allah'dan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar dileriz.
Çerkes Derneği Yönetim Kurulu
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.