Türkiye'deki Çeçenlere yardım çalışmalarıyla tanınan ve Çeçenistan İçkerya Cumhuriyeti Türkiye Fahri Konsolosu da olan iş adamı Medet Önlü,dört yıl önce 22 Mayıs 2013 tarihinde iş yerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
Medet Önlü, Türkiye’de Kafkas diasporasının ortak mücadele hafızasının önemli simalarından biriydi. Çeçen halkının haklı mücadelesinin, Türkiye’de bir dayanışma hattı içinde gerçekleşmesinde onun iradesinin büyük bir katkısı oldu.
Medet Önlü’yü aramızdan ayrılışının dördüncü yıldönümünde özlemle,saygıyla ve rahmetle anıyoruz.
Dolxur dac,duxur dac, dic a diyr dac!
Ağlamayacağiz, yılmayacağız, unutmayacağız!
Çerkes Derneği
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.