Sonraki

Önceki

Medet Önlü Davasında 6. Duruşma Tamamlandı


Medet Önlü Davasında 6. Duruşma Tamamlandı

Medet Önlü suikasti davasında 6. Duruşma 18.02.2016’da Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Tutuklu sanıklar Murat Aluç ve Mehmet Akif Cömert’in hazır bulunduğu duruşmaya Medet Önlü’nün eşi, çocukları, yeğeni, taraf avukatları ve çoğunluğunu Kafkas Diasporası’ndan kişilerin oluşturduğu izleyicilerin yanı sıra BBC’den gelen gazeteciler katıldı.

Katılan vekilinin Rızvan Ezbulatov’un 1994-1997 yılları arasında Bayrampaşa Cezaevinde tutuklu ya da hükümlü olup olmadığının, kendi kimliği ya da başka kimlikle kalıp kalmadığının pasaport fotoğrafı da kullanılarak ayrıntılı olarak sorulmasına dair talebine karşılık gelen yazıda “Rızvan Ezbulatov” ismine dair bir kayıt bulunmadığı ifade edildi.

Katılan vekilinin daha önce yapmış olduğu talep doğrultusunda sınır ve gümrüklerden gelen yazılı cevapta da “Rızvan Ezbulatov” ismiyle Türkiye’ye herhangi bir giriş – çıkış yapılmadığı belirtildi. Bu şahsın muhtemelen sahte isim ve pasaport kullanmasına ve katılan vekilinin talebinde bu hususun hesaba katılarak belirtilen döneme ilişkin tüm Rus ve Ukrayna uyruklular arasında fotoğraflı bir araştırma istenmesine rağmen, tüm araştırmaların bu sahte pasaport bilgileri ve sahte isim üzerinden, fotoğrafsız olarak yapıldığı belirlendi.

Mahkeme, sanıklardan henüz yakalanamayan Ömer Peltek’in yakalanması için emniyet birimlerine tekrar yazı yazılmasına karar verdi.

Duruşma 14.04.2016, saat 14.00 ‘e ertelendi.

9868 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: