Sonraki

Önceki

Medet Önlü Cinayetinde 5. Duruşma


Medet Önlü Cinayetinde 5. Duruşma

Çeçen-İçkerya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Medet Önlü’nün, Mayıs 2013’te öldürülmesiyle ilgili, 1’i Rus uyruklu 9 kişinin yargılandığı davaya devam ediliyor.

Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan son duruşmaya tutuklu sanık Murat Aluç, tutuksuz sanık İbrahim Şimşek katılmıştı. İddianamede Önlü’nün katil zanlısı Murat Aluç ile “azmettirici” Rızvan Ezbulatov’u tanıştırarak, adam öldürmeye yardımla suçlanan sanık Mehmet Akif Cömert ile Silivri Cezaevinden görüntülü sistem üzerinden bağlantı kuruldu. Ezbulatov’un Aluç’u cinayete azmettirmek suçundan “ağırlaştırılmış müebbet” ile ruhsatsız tabanca bulundurmaktan 3 yıla kadar hapsinin talep edildiği iddianamede, sanıklardan Ömer Peltek, Mehmet Akif Cömert ve İbrahim Şimşek’in “cinayete yardım” suçundan 20’şer yıla, Hakan Şimşek, Ömer Şimşek, Mehmet Kara ve Cihan Çetinkaya’nın “suçluyu kayırmak” suçundan 6 yıl 3’er aya kadar mahkumiyetleri talep ediliyor.

Davanın 5. Duruşması 24 Aralık 2015 Perşembe günü saat 14.00'te Ankara Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılacaktır. Saat 13.30'da Adliye önünde buluşulacak ve ardından duruşmaya geçilecektir.

5. Duruşmaya Medet Önlü'nün dostlarını ve yaşam hakkına saygı duyan herkesi davet ediyoruz.

8443 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: