Medet Önlü Cinayeti İle İlgili Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
![Medet Önlü Cinayeti İle İlgili Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/img_44360363676326.jpeg)
Medet Önlü Cinayeti İle İlgili Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
28 Kasım Cuma akşamı derneğimizde Medet Önlü Cinayeti ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya dava avukatı Erdal Doğan ve Önlü'nün ailesi de katıldı. Avukat Erdal Doğan davayla ilgili son gelişmeler hakkında bilgi verdi. Doğan daha sonra dava sürecindeki ihmallerden bahsetti. İstihbarat birimlerinin cinayet öncesinde ve sonrasında kusurları bulunduğunu belirten Doğan, kendisinin konuya önce hukuksal çerçevede baktığını, bu anlamda yapılan ihmallerin ortadan kaldırılması için çalıştığını ifade etti. Devletin klasik refleksiyle cinayeti bir dış güce mal etmeye çalıştığını fakat ondan önce devletin kendi hatalarını telafi etmesi gerektiğini söyledi. Erdal Doğan diasporanın da üzerine düşen büyük sorumluluklar bulunduğunu, en öncelikli yapılacak şeyin kamuoyu yaratılması olduğunu belirtti. Çeçen Derneği ve KAFFED yetkililerinin de bulunduğu toplantıda kamuoyu yaratmak adına ortak çalışmalar yapılması gerektiği sonucuna varıldı. Toplantı, katılan üyelerin soruları ve yapılan fikir alışverişi ile sona erdi.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.