Kafkasya Forumu uzun süredir yürütülmekte olan "No Sochi" kampanyasını "Know Sochi" olarak dönüştürme kararı aldı. Forumun web sitesinde yayınlanan kampanya haberi aşağıdaki gibidir:
2014 Kış Olimpiyatları Soçi’de soykırım topraklarında yapılacak. Durdurmaya çalıştık ancak başaramadık. Kalan kısa zamanda insanları Çerkes Soykırımı ve Soçi’nin gerçek tarihi hakkında bilgilendirmeye çalışıyoruz. Ayrıca, olimpiyatlar için seçilen yerin Çerkeslerin haritadan silindiği yer olması sebebiyle olimpiyat ruhuna uygun olmadığını anlatmaya çalışıyoruz.
Olimpiyatlara katılacak sporcular için içerisinde tarihi dökümanların, Çerkes Soykırımını anlatan belgelerin, çıkartmaların ve soykırım sembolünün basılı olduğu bir berenin bulunduğu bir kit hazırladık.
Umuyoruz ki adil ve cesaretli olan atletler bizim yanımızda yer alacak ve itirazlarını geleneksel ve sosyal medya üzerinden paylaşacaklar.
Sonuç olarak, hazırladığımız bu kitleri 60 farklı ülkede bulunan 300′den fazla sporcuya ulaştırmamız gerekiyor. Ulaştırma maliyetleri de dahil olmak üzere, kitleri göndermenin maliyeti yaklaşık 5000 dolar.
Bu maliyeti karşılayabilmek için herkesin destek olabileceği bir indiegogo kampanyası başlattık.
Desteğinizi bekliyoruz.
KAMPANYAYA KATILMAK İÇİN: http://www.indiegogo.com/projects/know-sochi-olympics-on-the-land-of-genocide
Kampanyaya katkıda bulunabilmek için Paypal hesabınızın olması gerekiyor, Paypal hesabının nasıl açıldığını öğrenmek için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.
http://knowsochi.tumblr.com/post/68370201222/ad-m-ad-m-destek-know-sochi
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.